Otevřít menu
Doprava dnes
-

Smartwings bude i nadále zajišťovat leteckou dopravu pro CK Čedok

Letecká společnost Smartwings a cestovní kancelář Čedok, jedna z největších českých cestovních kanceláří, podepsaly smlouvu na zajišťování letecké dopravy na další rok. 

7:23 / 28. září 2021
Smartwings bude i nadále zajišťovat leteckou dopravu pro CK Čedok

Od listopadu tak budou klienty CK Čedok dopravovat i nadále na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Madeiru a desítek dalších destinací nejen v Evropě, moderní letadla největšího českého leteckého dopravce. „Jsem potěšen, že jsme dosáhli dohody s leteckou společností Smartwings a nabídneme našim klientům více než 80 leteckých spojení do oblíbených dovolenkových destinací nejen z pražského letiště, ale také z Brna a Ostravy v nadcházejícím zimním a letním letovém řádu.  Na partnerství se Smartwings si cením jejich flexibilitu a provozní spolehlivost, “ říká Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku. 

„Velmi si vážíme toho, že jsme opět získali důvěru jedné z nejvýznamnějších cestovních kanceláří a uspěli v tvrdé konkurenci ostatních leteckých společností. Čedok patří k našim dlouhodobým a strategickým partnerům, o to více je toto partnerství pro nás cennější,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings 

Během zimní sezóny budou letadla Smartwings dopravovat klienty Čedoku z Prahy na tři Kanárské ostrovy (Tenerife, Fuerteventura a Lanzarote), na ostrov Madeira (Funchal) a do egyptských letovisek Hurghada a Marsa Alam. V létě budou letadla v barvách Smartwings mířit s klienty Čedoku do celého portfolia destinací Smartwings.

Smartwings je největší českou leteckou společností. Z Prahy, Brna a Ostravy nabízí lety do 60 destinací. Na letišti Václava Havla Praha je Smartwings Group největším dopravcem s téměř 50% podílem na celkovém provozu letiště. Kromě České republiky Smartwings provozuje lety z letišť v Polsku, Francii, na Slovensku, v Maďarsku a Kanárských ostrovech. Od 1.října 2021 bude Smartwings nově zajišťovat leteckou dopravu pro německé cestovní kanceláře z 10 letišť v Německu a Švýcarsku, a od poloviny října také nová letecká spojení z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací (Helsinek, Bělehradu, Talinu, Sofie a norských měst Bodø a Tromsø). 

Smartwings spolupracuje a zajišťuje leteckou dopravu pro mnoho významných cestovních kanceláří a touroperátorů nejen u nás, ale i v zahraničí. Z českých letišť provozuje pravidelné linky do desítek destinací a na trhu charterové letecké přepravy patří k nejvýznamnějším společnostem v regionu střední Evropy. Kromě pravidelných linek a charterových letů Smartwings dlouhodobě zajišťuje velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace. Flotila Smartwings Group čítá 44 letadel.

Čedok je nejstarší cestovní kancelář v České republice s více než stoletou historií. Společnost nabízí svým zákazníkům širokou nabídku pobytových a poznávacích zájezdů do více než 100 destinací celého světa. Čedok jako jediná cestovní kancelář v České republice má v nabídce kompletní portfolio všech typů zájezdů a cestovních služeb.

V roce 2016 se jediným vlastníkem CK Čedok stala společnost Itaka Holdings. Itaka je největší skupinou působící v oblasti cestovního ruchu v Polsku, České republice a Litvě s celkovými výnosy v roce 2019 přes 1 miliardu EUR.

Autor: Bc. Filip Červinka

Smartwings bude i nadále zajišťovat leteckou dopravu pro CK Čedok . Smartwings bude i nadále zajišťovat leteckou dopravu pro CK Čedok .
zpět na články

inzerce

nahoru