Otevřít menu
Doprava dnes
-

Smartwings dnes zahájily přímé letecké spojení z Prahy na Azorské ostrovy

Letecká společnost Smartwings dnes otevřela nové přímé letecké spojení z Prahy na letiště Ponta Delgada na Azorských ostrovech. Pravidelná linka na největší azorský ostrov São Miguel je pro cestující k dispozici dvakrát týdně, v úterý a pátek.

15:28 / 29. dubna 2024
Smartwings dnes zahájily přímé letecké spojení z Prahy na Azorské ostrovy

Největší český dopravce již poskytuje pravidelné letecké spojení mezi Prahou a Kanárskými ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, od 4.6. nově také La Palma) a portugalskou Madeirou. Azorské ostrovy jsou tak další atraktivní destinací v Atlantiku, kam se přímým letem z Prahy bude možné dostat pouze se Smartwings. 

Linka bude obsluhována letadlem Boeing 737 s kapacitou 189 míst. První let na nové lince z Prahy na Azorské ostrovy byl zcela plně obsazen. Let QS1172 bude odlétat z Letiště Václava Havla Praha vždy v úterý a pátek v poledne ve 12:00 s příletem do Ponta Delgady v 15:30 místního času. Pro zpáteční let QS1173 z Ponta Delgady do Prahy počítá letový řád s odletem v 16:15 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane ve 22:50. 

Smartwings nasadí na provoz nadcházející rušné letní sezóny flotilu 58 letadel. Lety bude společnost zajišťovat nejen z letišť v ČR, ale také z Polska, Slovenska, Portugalska, Německa, Španělska a Maďarska. 

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: TZ Smartwings)

 

zpět na články

inzerce

nahoru