Otevřít menu
Doprava dnes
-

Smartwings začaly létat na největší londýnské letiště Heathrow

Letecká společnost Smartwings zařadila do své podzimní nabídky další novou destinaci. Od dnešního dne 30. září společnost začala provozovat pravidelné lety z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow. Do Londýna bude Smartwings létat čtyřikrát týdně a od zimního letového řádu denně. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje v SAE, kam nabídne lety rovněž denně.

6:06 / 1. října 2021
Smartwings začaly létat na největší londýnské letiště Heathrow

Letový řád počítá s odletem z Prahy do Londýna v těchto časech: ve čtvrtek v 9:45, v pátek ve 14:00, v neděli v 18:50 a pondělí v 15:50. Let do Prahy bude z Londýna odlétat ve čtvrtek ve 12:05, v pátek ve 16:00, v neděli v 20:45 a pondělí v 17:45 místního času. 

Smartwings nabízejí jednosměrné letenky za cenu již od 1150 korun. Letenky si klienti mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií, a rovněž u prodejců letenek

„Pro naši leteckou společnost jde o významnou destinaci. Jsme rádi, že cestujícím můžeme nabídnout lety na hlavní londýnské letiště a výhodné podmínky v podobě flexibilních a atraktivních tarifů,“ říká Roman Vik, člen představenstva a generální ředitel Smartwings. 

Jsme potěšeni, že Smartwings můžeme přivítat na nejvýznamnějším britském přestupním letišti. Cestující se již těší, že budou moci opět cestovat, a Smartwings jim za konkurenceschopné ceny nabídnou čtyři přímé spoje týdně do Prahy, která patří k nejkrásnějším městům Evropy. Příchod Smartwings na Heathrow dokládá, jak naše letiště usiluje o rozšiřování spojení a možností volby pro cestující,“ říká Joanna Taso, ředitelka leteckého provozu na letišti Heathrow.

Během zimního letového řádu bude Smartwings provozovat pravidelné linky z Prahy do Londýna, Dubaje, na čtyři Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura), do Málagy, Tel Avivu, na Mallorku, ostrov Madeira (Funchal), do egypských letovisek Hurghada a Marsa Alam, turecké Antalye a Petrohradu. Charterové lety budou směřovat na Kapverdské ostrovy (Boa Vista, Sal), do Ománu (Salalah) a na tři tuniská letiště (Djerba, Enfidha, Monastir). 

Smartwings je největší českou leteckou společností. Kromě České republiky provozuje lety také z letišť v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech. Od 1.října 2021 bude Smartwings nově zajišťovat leteckou dopravu pro německé cestovní kanceláře z 10 letišť v Německu a Švýcarsku, a od poloviny října také nová letecká spojení z Kanárských ostrovů do šesti evropských destinací (Helsinek, Bělehradu, Tallinu, Sofie a norských měst Bodø a Tromsø). Kromě pravidelných linek a charterových letů Smartwings dlouhodobě zajišťuje velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace.  Flotila Smartwings Group čítá 44 letadel.

Na palubách letadel Smartwings Group platí přísná hygienická opatření. Vstup na paluby letadel skupiny Smartwings je možný jen s ochranou úst a nosu (respirátor). Smartwings svým klientům nadále nabízí změnu termínu bez poplatku. Cestující mají také možnost si současně s letenkou zakoupit přímo na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které zahrnuje krytí případů onemocnění COVID-19. 

Autor: Petr Dejnožka

zpět na články

inzerce

nahoru