Otevřít menu
Doprava dnes
-

Sněžku zasáhl orkán, oba úseky lanovky stojí

Sněžku dnes zasáhl vítr o rychlosti orkánu. V nárazech vítr na Sněžce dosáhl rychlosti 134,3 kilometru v hodině, uvedla na facebooku správa polského Krkonošského národního parku. Hranice orkánu je 118 kilometrů v hodině. Vichřice zastavila oba úseky lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

11:45 / 19. prosince 2021
Sněžku zasáhl orkán, oba úseky lanovky stojíi

Foto: snezkalanovka.cz

Horská služba Krkonoše dnes vydala výstrahu před silným nárazovým větrem, který může mít na hřebenech rychlost nad 108 kilometrů v hodině a v nižších polohách přes 70 kilometrů v hodině. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti 60 kilometrů v hodině, uvedli na webu správci lanovky.

Polští správci parku varovali i před poklesem teplot. Po 05:30 bylo na Sněžce minus 2,5 stupně Celsia, za další čtyři hodiny teplota klesla pod minus čtyři stupně. "Podmínky pro pěší turistiku vysoko v Krkonoších jsou obtížné. Buďte opatrní," uvedl polský Krkonošský národní park.

Na hřebenech Krkonoš leží do 30 centimetrů sněhu. V lavinových katastrech stále platí nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. "Větší vrstva sněhu je na závětrných svazích a ve žlabech. Tam se mohou vyskytnout malé laviny z klouzavého sněhu, které se zastaví ještě na svahu," uvedl Jan Doubek z Horské služby Krkonoše.

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru