Otevřít menu
Doprava dnes
-

Soud potvrdil pokutu 200.000 korun pro Správu železnic od ÚOHS

Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 200.000 korun, kterou dostala Správa železnic v roce 2020 od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na nákup dvou tahačů s návěsem. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na úřední desce soudu. Správa železnic sdělila, že odůvodnění rozhodnutí analyzuje.

9:00 / 22. dubna 2022
Soud potvrdil pokutu 200.000 korun pro Správu železnic od ÚOHSi

Foto: ÚOHS

Správa železnic zváží svůj další postup v kauze. Rozsudek může napadnout kasační stížností u Nejvyššího správního soudu v Brně

Správa železnic zakázku vypsala v únoru 2019 a při změně zadávací dokumentace připustila i zcela jiné hodnoty a údaje technické specifikace než v původním zadání. Úřad to vyhodnotil jako významnou změnu dokumentace, kterou mělo následovat prodloužení lhůty pro podání nabídek, které by zájemcům o zakázku umožnilo připravit nabídku odpovídající nové specifikaci.

Správa železnic proti rozhodnutí podala rozklad k tehdejšímu předsedovi úřadu Petru Rafajovi, ten ale rozklad zamítl a rozhodnutí potvrdil. "Zadavatel se dopustil přestupku, když provedl změnu a doplnění zadávací dokumentace a současně přiměřeně neprodloužil lhůtu pro podání nabídek, ačkoli povaha změny zadávací dokumentace prodloužení této lhůty vyžadovala. Postup zadavatele mohl ovlivnit výběr dodavatele," uvedl tehdy Rafaj.

Správa tak musela pokutu zaplatit už v roce 2020, rozhodnutí úřadu ale napadla správní žalobou u Krajského soudu v Brně. Ten nyní žalobu zamítl a rozhodnutí ÚOHS tak potvrdil.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru