Otevřít menu
Doprava dnes
-

Spojení Hradce s Chlumcem zrychlí, přibude druhá kolej

Správa železnic vybrala projektanta modernizace traťového úseku z Hradce Králové do Chlumce nad Cidlinou. Dokumentaci pro stavební povolení vytvoří společnosti SUDOP PRAHA a SUDOP EU, jejich nabídková cena byla ve výši 277 150 000 korun. Největším přínosem stavby bude zdvoukolejnění celého úseku, traťová rychlost se zvýší na 160 km/h.

12:01 / 3. května 2024
Spojení Hradce s Chlumcem zrychlí, přibude druhá kolej

Cílem projektu je zejména zvýšení kapacity tohoto dosud jednokolejného úseku přidáním druhé koleje. Některé přejezdy nahradí nadjezdy nebo podjezdy, u zbývajících se zvýší jejich zabezpečení. Cestující pak ocení nová nástupiště v úrovni dveří moderních vlaků. Veškeré přístupy budou bezbariérové. 

Rychlost vlaků se díky příznivým traťovým poměrům zvýší ze současných 100 km/h na 160 km/h. Zlepší se rovněž parametry pro nákladní vlaky, pro které bude zmodernizovaný úsek sloužit jako alternativní trasa k vytíženému prvnímu koridoru. 

Předpokládané celkové náklady stavby aktuálně přesahují 10 miliard korun. Samotná realizace prací se předpokládá v letech 2027 až 2030.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: TZ SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru