Otevřít menu
Doprava dnes
-

Společnost AŽD získala v Polsku už pátou zakázku! Důvěry si velmi vážíme, nezastírá Zdeněk Chrdle

Společnost AŽD uzavřela kontrakt na dodávku zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na železniční trati Glincz – Kartuzy v Polsku se stavební společností Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno -Torowe sp. z o.o. (PPMT). Hodnota kontraktu činí 46,5 mil zł (cca 256 mil. Kč).

10:14 / 27. listopadu 2021
Společnost AŽD získala v Polsku už pátou zakázku! Důvěry si velmi vážíme, nezastírá Zdeněk Chrdlei

Foto: AŽD Praha

Pro českou společnost AŽD jde již o pátou zakázku v Polsku, tentokrát v roli subdodavatele stavební společnosti PPMT. Projekt je financován z vlastních zdrojů správce infrastruktury PKP PLK a má být dokončen do 30 měsíců od uzavření smlouvy. Přijímáme každou další získanou zakázku v Polsku s velkou pokorou a s vědomím, že bude vyžadovat značné úsilí našich pracovníků. Další uzavřený významný kontrakt je oceněním doposud odvedené práce společnosti AŽD u našich severních sousedů a my si této důvěry velmi vážíme," říká generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

Společnost AŽD v projektu figuruje jako subdodavatel plně digitálního stavědla typu ESA 44 pro dvě železniční stanice včetně vybavení centra dálkového ovládání zabezpečovacího zařízení pro traťový úsek v délce 10 km. Polská železniční trať Glincz – Kartuzy bude dále vybavena 26 elektromotorickými přestavníky, 74 LED návěstidly a 11 přejezdovými zabezpečovacími zařízeními. Některé dodávky, například v oblasti telekomunikací, jsou zajištěny partnerskými polskými firmami.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ AŽD Praha)

Společnost AŽD získala v Polsku už pátou zakázku! Důvěry si velmi vážíme, nezastírá Zdeněk Chrdle Foto: AŽD Praha. Společnost AŽD získala v Polsku už pátou zakázku! Důvěry si velmi vážíme, nezastírá Zdeněk Chrdle Foto: AŽD Praha.
zpět na články

inzerce

nahoru