Otevřít menu
Doprava dnes
-

Společnost Emirates podporuje příliv turistů do Evropy, na ITB oznámila spolupráci s turistickými centrálami Řecka a Rakouska

Na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín 2024 společnost Emirates podepsala dvě memoranda o porozumění s Řeckou národní turistickou organizací (GNTO) a Rakouskou národní turistickou centrálou (ANTO). Cílem je posílit turistickou dopravu do dvou významných destinací v evropské síti letecké společnosti.

11:03 / 7. března 2024
Společnost Emirates podporuje příliv turistů do Evropy, na ITB oznámila spolupráci s turistickými centrálami Řecka a Rakouska

Adnan Kazim, ředitel pro obchodní operace Emirates, k tomu uvedl: „Velmi nás těší možnost spolupráce s národními turistickými centrálami Řecka a Rakouska. Naším záměrem je postupně rozšířit naši přítomnost na obou trzích a navýšit počty návštěvníků. Rádi bychom, aby toto společné úsilí povzbudilo cestující k návštěvě památek a zajímavostí, které obě destinace nabízí."

Prostřednictvím přílivu cestujících z hlavních trhů, jako jsou USA, SAE, Austrálie, Indie a Číny a skrz společné marketingové aktivity hodlá Emirates podpořit cestovní ruch a turistiku v Řecku. V souladu s vizemi Řecké národní turistické organizace (GNTO) pro rok 2024 bude letecká společnost aktivně hledat způsoby, jak podpořit snahy Řecka zvýšit povědomí o zemi jako významné turistické destinaci. Toto partnerství zdůrazňuje dlouhodobé obchodní cíle společnosti Emirates na řeckém trhu, a reaguje na silnou poptávku po mezinárodních cestách do této destinace. 

Smlouvu podepsali Thierry Aucoc, senior viceprezident společnosti Emirates pro obchodní operace v Evropě, a Dimitris Fragakis, generální tajemník GNTO. Podpisu byl přítomen také Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates.

Dimitris Fragakis prohlásil: „Strategickým partnerstvím mezi Řeckou národní turistickou centrálou (GNTO) a společností Emirates jsme nadšeni. Díky svému globálnímu dosahu a vynikající reputaci je společnost Emirates ideálním partnerem pro rozšíření naší přítomnosti na klíčových trzích a navázání kontaktů s publikem, které ocení bohatství řeckého kulturního dědictví, různorodou krajinu, srdečnou pohostinnost a vysokou úroveň služeb. Přestože je Řecko známé jako ikonická letní destinace, tak nabízí i bohatou paletu zážitků po celý rok. Díky strategickým iniciativám ve spolupráci se společností Emirates jsme přesvědčeni, že dokážeme zaujmout globální publikum, aby objevilo krásy a bohatství naší země v každém ročním období.“

V loňském roce společnost Emirates navázala codesharovou dohodu s řeckým leteckým dopravcem AEGEAN, která umožňuje zákazníkům Emirates bezproblémové spojení, jelikož létá přes Atény do osmi oblíbených řeckých destinací: Kerkyry, Chanie, Iraklionu, na Mikonos, do Thiry, na Rhodos, do Soluně a na Alexandropoulos, a to v rámci jediné letenky. Tato spojení nabízí cestujícím do Řecka širší výběr a flexibilitu, a podporují rostoucí zájem o cestování v rámci globální sítě společnosti Emirates do této oblíbené evropské destinace.

Společnost Emirates provozuje jednu denní linku mezi Dubají a Aténami, na které je nasazen Boeing 777-300ER. Od roku 1996 společnost Emirates, kdy začala s přímým spojením, přepravila mezi Aténami a Dubají přes 4,5 milionu cestujících.

V rámci spolupráce s Rakouskou národní turistickou centrálou se Emirates rovněž zavázala podpořit nárůst návštěvníků do Rakouska. Letecká společnost si je vědoma atraktivity četných rakouských přírodních a kulturních památek a plánuje proto spustit novou marketingovou a reklamní kampaň. Jejím záměrem je nejenom zvýšit počet návštěvníků z klíčových trhů, jako je SAE, Austrálie, Indie, Malajsie, Hongkong a Japonsko, ale rovněž využít rozsáhlou globální síť společnosti Emirates k oslovení nových zákazníků, aby se rozšířilo povědomí o Rakousku jako atraktivní destinaci. 

Memorandum o porozumění podepsali Thierry Aucoc, senior viceprezident společnosti Emirates pro obchodní operace v Evropě, a Astrid Steharnig-Staudinger, generální ředitelka Rakouské národní turistické centrály. Podpisu byl rovněž přítomen také Adnan Kazim, ředitel pro obchodní operace Emirates.

„Memorandum o porozumění podtrhuje klíčovou roli spolupráce při utváření budoucnosti rakouského cestovního ruchu. Úmyslem Rakouské národní turistické centrály je rozšířit spolupráci a partnerství s Emirates a tato dohoda představuje významný krok k naplnění, neboť potvrzuje náš společný závazek rozvíjet cestovní ruch v Rakousku," komentovala Astrid Steharnig-Staudinger, generální ředitelka Rakouské národní turistické centrály.

Společnost Emirates, která letos oslaví 20 let svého provozu do Rakouska, nedávno obnovila provoz stroje A380 do Rakouska, čímž se stala jedinou leteckou společností, která pravidelně obsluhuje mezinárodní letiště ve Vídni dvoupatrovým letounem. Nabízí tak o 20 % větší kapacitu sedadel na trasách mezi Vídní a Dubají. Na této trase létá i letoun Boeing 777-300ER.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: TZ Emirates)

zpět na články

inzerce

nahoru