Otevřít menu
Doprava dnes
-

Společnosti Lucid a Aston Martin uzavřely partnerství o výrobě elektromobilů

Špičková technologie elektrického pohonu od společnosti Lucid posouvá Aston Martin směrem k odvážné elektrické budoucnosti. Obě společnosti o tom informovaly. Více se dozvíte níže.

7:56 / 30. července 2023
Společnosti Lucid a Aston Martin uzavřely partnerství o výrobě elektromobilůi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Lucid, Aston Martin, prnewswire a ČTK)

Informace:

• Společnosti Lucid a Aston Martin uzavírají dlouhodobé strategické technologické partnerství pro integraci a dodávky nejmodernějších pohonných jednotek a bateriových systémů pro elektromobily od společnosti Lucid v hodnotě přesahující 450 milionů dolarů.

• Tato přelomová dohoda představuje první spolupráci technologické divize společnosti Lucid Group a realizuje vizi, jejímž cílem je zvýšit dosah produktů společnosti a připravit půdu pro budoucí nasazení v dostupnějších modelech.

• Aston Martin získá přímý přístup k patentované technologii elektrického pohonu společnosti Lucid, včetně mimořádně výkonné pohonné jednotky se dvěma motory, renomované technologie baterií a revolučního systému Wunderbox.

• Společnost Aston Martin bude platit společnosti Lucid poplatky za přístup k jejím technologiím formou kombinace akcií Aston Martin a postupných plateb v hotovosti, přičemž se společnost Lucid stane akcionářem společnosti Aston Martin.

• Kromě toho společnosti Lucid a Aston Martin uzavřou dohody o dodávkách komponentů a systémů hnacího ústrojí Lucid.

Toto partnerství představuje přelomovou spolupráci

Společnost Lucid Group, Inc. (NASDAQ: LCID), která s modelem Lucid Air, vítězem ceny World Luxury Car Award 2023, nastavuje nová měřítka luxusní elektromobility, oznámila, že uzavřela definitivní dohodu o navázání dlouhodobého strategického technologického partnerství se společností Aston Martin s cílem urychlit strategii vysoce výkonné elektrifikace a dlouhodobý růst této ikonické britské značky.Tato spolupráce, která je pro společnost Lucid první svého druhu, umožní společnosti Aston Martin přístup ke špičkové technologii elektrického pohonu, kterou společnost Lucid vyvíjí a vyrábí výhradně ve vlastním závodě a která bude pohánět budoucí elektromobily Aston Martin. Dohoda rovněž zajistí společnosti Aston Martin technickou podporu společnosti Lucid při integraci její patentované technologie do zcela nové platformy pro elektromobily vyvinuté společností Aston Martin, jakož i dodávky komponentů Lucid.

"Toto partnerství představuje přelomovou spolupráci mezi Aston Martinem, slavnou značkou s bohatou historií, včetně vítězství v Le Mans a současných úspěchů v F1, a společností Lucid známou svými špičkovými inovacemi a technologiemi ze Silicon Valley," řekl Peter Rawlinson, generální a technologický ředitel společnosti Lucid, a pokračoval: "Aston Martin si v souladu se svou strategií vybral společnost Lucid, protože si uvědomuje obrovské výhody, které přináší použití její špičkové technologie elektrického pohonu, jejímž příkladem je průlomový dojezd 516 mil (830 km) podle odhadu asociace EPA, kterého dosáhl model Lucid Air Grand Touring."

"Smlouva o dodávkách se společností Lucid mění pravidla hry pro budoucí růst společnosti Aston Martin založený na elektromobilech," řekl Lawrence Stroll, výkonný předseda představenstva společnosti Aston Martin a dodal: "Na základě naší strategie a požadavků jsme si vybrali společnost Lucid a získali tak přístup k nejvýkonnějším a nejinovativnějším technologiím v oboru pro naše budoucí čistě elektrická vozidla."

Společnost Lucid byla vybrána společností Aston Martin na základě výběrového řízení

Společnost Lucid byla vybrána společností Aston Martin na základě výběrového řízení a poskytne jí pokročilé technologie elektrického pohonu, včetně své mimořádně výkonné pohonné jednotky se dvěma motory, renomované technologie baterií a revolučního systému Wunderbox. Obrovský výkon dvoumotorové zadní pohonné jednotky v kombinaci s vektorováním točivého momentu rozšiřuje možnosti vozů nad rámec výkonnosti pasivního pohonu všech kol. Tyto technicky inovativní elektromotory Lucid nabízejí mikrotryskové chlazení statoru a vlnové vinutí, novou technologii tepelného výměníku a zvýšený průtok chladicí kapaliny, stejně jako doprovodný bateriový systém, který je rovněž vylepšen pro vyšší výkon a přesnější regulaci tepla. Z celkového hlediska dohoda podtrhuje závazek společnosti Lucid poskytnout značce Aston Martin přístup k těm nejlepším dostupným technologiím, aby dosáhla svého cíle, kterým je uvedení prvního čistě elektrického modelu Aston Martin v roce 2025, a podpořila její celkovou strategii udržitelnosti. Pro technologické křídlo společnosti Lucid je tato dohoda také prvním takovým vztahem s výrobcem automobilů, který rozšiřuje dosah jejích produktů a připravuje půdu pro další implementaci revoluční technologie elektrického pohonu Lucid u dalších dostupnějších automobilů. Začátkem letošního roku společnost Lucid představila derivát své elektrické pohonné jednotky s vysokým výkonem, který je speciálně navržen pro použití v motorsportu.

Zahájení tohoto vztahu je podmíněno souhlasem akcionářů společnosti Aston Martin, jakož i získáním příslušných regulačních povolení a dalších obvyklých podmínek.

O společnosti Lucid Group

Posláním společnosti Lucid je inspirovat svět k zavádění udržitelných energetických řešení vytvářením pokročilých technologií a těch nejúchvatnějších luxusních elektromobilů zaměřených na dokonalý zážitek z jízdy. Její první model Air je luxusní sedan s designem inspirovaným Kalifornií. Lucid Air Grand Touring má podle oficiálního odhadu asociace EPA dojezd 516 mil (830 km) a výkon 1050 koní. Lucid Air se vyrábí v továrně společnosti Lucid v Casa Grande v Arizoně a v současné době se dodává zákazníkům v USA, Kanadě, Evropě a na Blízkém východě.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ČTK, Lucid, Aston Martin a prnewswire)

zpět na články

inzerce

nahoru