Otevřít menu
Doprava dnes
-

Spolupráce Česka a Indie v oblasti kosmických aktivit se posílila

Možnosti spolupráce českých a indických firem v oblasti kosmu. To bylo hlavní téma Česko-indického průmyslového dne, který se odehrál na Ministerstvu dopravy. České firmy a výzkumná pracoviště měly unikátní možnost jednat se zástupci Indické kosmické agentury (ISRO), Indické asociace kosmického průmyslu (ISpA) a předních indických firem.

12:43 / 21. dubna 2023
Spolupráce Česka a Indie v oblasti kosmických aktivit se posílilai

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: MDČR.

Jde o první kosmický průmyslový den, který v České republice s Indií pořádáme

Jde o první kosmický průmyslový den, který v České republice s Indií pořádáme,uvedl ředitel Odboru ITS, kosmických aktivit a výzkumu, vývoje a inovací Ministerstva dopravy Václav Kobera.Navazujeme tak na loňské české předsednictví v Radě EU, během kterého jsme v Praze pořádali setkání zástupců Evropské komise a členských států EU se zástupci států Indo-Pacifiku,“ dodal Kobera. Po představení českého a indického kosmického průmyslu proběhnou bilaterální schůzky firem, které budou jednat o spolupráci na společných projektech a možných dodávkách špičkových českých technologií pro indický kosmický program. Předmětem prezentací bude také výměna zkušeností s investicemi českých firem v Indii a indických firem v České republice.

Indická delegace v rámci akce zamířila také do pražského sídla Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) a také na prohlídku českých kosmických firem v Praze a Brně, kde budou pokračovat jednání o konkrétní spolupráci přímo ve výrobních prostorách. „Vzhledem k velikosti a vyspělosti indického kosmického trhu a rostoucím kapacitám českého průmyslu i výzkumných pracovišť je pro nás důležité zaměřit se nyní na diskusi o konkrétních možnostech spolupráce, doplnil Ondřej Šváb, vedoucí Oddělení kosmických technologií a aplikací Ministerstva dopravy. Česko-indický průmyslový den v kosmických aktivitách se uskutečnil v rámci projektů podpory ekonomické diplomacie. Incomingovou misi indického kosmického průmyslu do České republiky organizuje Velvyslanectví České republiky v Dillí a Ministerstvo dopravy.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: MDČR)

zpět na články

inzerce

nahoru