Otevřít menu
Doprava dnes
-

Správa železnic a Praha vypíšou tendr na úpravy hlavního nádraží a okolí

Správa železnic (SŽ) ve spolupráci s pražským magistrátem vypíšou tendr s předpokládanou hodnotou 173,6 milionu korun na úpravy hlavního nádraží a jeho okolí včetně tramvajové trati, která má vést Vrchlickými sady. SŽ ve věstníku veřejných zakázek zveřejnila předběžného oznámení o chystaném výběrovém řízení.

18:23 / 3. dubna 2022
Správa železnic a Praha vypíšou tendr na úpravy hlavního nádraží a okolí

"Praha a Správa železnic společně připravují zadávací řízení se soutěžním dialogem na revitalizaci parku Vrchlického sady, rekonstrukci nové odbavovací haly Praha hlavní nádraží spolu s novou tramvajovou tratí Muzeum-Bolzanova," uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Všechny plánované projekty by měly vznikat koordinovaně. Revitalizace Vrchlického sadů souvisí se stavbou plánované tramvajové trati z Vinohradské třídy kolem hlavního nádraží do Bolzanovy ulice. Ta povede právě parkem, kteří Pražané přezdívají Sherwood kvůli velké koncentraci lidí bez domova a drogově závislých. Podle loni schválené strategie rozvoje pražské tramvajové sítě by měla trať začít vznikat v roce 2025.

SŽ zároveň připravuje rekonstrukci nové odbavovací haly nádraží, na jejíž střeše by podle dřívějších informací měla vzniknout klidová zóna místo současného parkoviště. Práce by měly začít v roce 2023 a trvat zhruba čtyři roky. V plánu je také vybudování přechodu přes magistrálu v ose Fantovy budovy a dispoziční změny v interiéru nové odbavovací haly.

Publikoval: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru