Otevřít menu
Doprava dnes
-

Správa železnic vybrala zhotovitele na rekonstrukci Branického mostu

Se začátkem prázdnin se rozběhnou práce na zdvoukolejnění Branického mostu, který se nachází mezi stanicemi Praha-Radotín a Praha-Krč. Správa železnic v květnu získala společné územní rozhodnutí a stavební povolení a aktuálně vybrala také zhotovitele stavby.

18:29 / 29. června 2023
Správa železnic vybrala zhotovitele na rekonstrukci Branického mostui

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Správa železnic.

Realizace stavby umožní odklon vlaků mezi hlavním a smíchovským nádražím během plánované rekonstrukce mostů pod Vyšehradem

S nabídkovou cenou 2 148,5 milionu korun bez DPH v tendru uspěla společnost ,,TBR + PORR + EŽ + GJW – KRČ“, tvořená společníky Metrostav TBR, PORR, Elektrizace železnic Praha a GJW Praha. Práce potrvají celkem 13 měsíců.

Realizace stavby umožní odklon vlaků mezi hlavním a smíchovským nádražím během plánované rekonstrukce mostů pod Vyšehradem. Vybuduje se především druhá traťová kolej v úseku od odbočky Tunel, nacházející se před Branickým mostem, do stanice Praha-Krč. Současně vznikne i nová odbočka Spořilov, která umožní vlakům přejíždět z jedné koleje na druhou.

Projekt zahrnuje rovněž sanaci Branického mostu, vybudování nového přemostění Údolní ulice a výstavbu technologických objektů v Krči a na Spořilově. Dosud jednokolejná zastávka Praha-Kačerov získá nové nástupiště s délkou 220 metrů, přestup na metro a autobusy MHD zajistí nová lávka.

Branický most, nazývaný také most Inteligence, pochází z poloviny minulého století. Železniční provoz na něm odstartoval v roce 1964. Přestože se původně budoval jako dvoukolejný, stavbaři na něm nakonec položili pouze jednu kolej. V současnosti je využívaný především nákladními vlaky a tvoří součást nákladního průtahu Prahou. Významným hlediskem hodnocení nabídek proto bylo zkrácení období, po které bude na mostě během provádění prací nutné přerušit dopravu.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Správa železnic)

zpět na články

inzerce

nahoru