Otevřít menu
Doprava dnes
-

Stát mezi dopravce v programu Covid Bus III rozdělí 400 milionů korun!

Zájezdoví autobusoví dopravci mohou ode dneška žádat o další část kompenzací za ztráty v závěru loňského roku kvůli pandemii onemocnění Covid-19. 

12:11 / 28. února 2022
Stát mezi dopravce v programu Covid Bus III rozdělí 400 milionů korun!i

Foto: Ilustrační fotka (MDCR).

Částka má podle ministerstva dopravy pokrýt ztráty za loňský listopad a prosinec. Stát už v minulých dvou letech nepravidelným dopravcům kompenzoval ztráty za více než 1,2 miliardy.

Podporu dostanou zájezdoví dopravci, kterým loni od 1. listopadu do 31. prosince poklesl obrat nejméně o 50 procent v porovnání se stejným obdobím roku 2019, tedy před koronavirovou krizí. „Chceme tak podpořit zejména malé a střední podnikatele v sektoru, který na dopravním trhu hraje svoji nezastupitelnou roli,“ uvedl již dříve ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

V závěru roku 2020 bylo mezi dopravce rozděleno 932 milionů


Jeden žadatel může dostat maximálně 2,5 milionu korun. Stát bude výši dotace odvozovat od kapacity a emisní třídy autobusu. Více dostanou dopravci za autobusy s vyšší emisní třídou.

Covidová krize v Česku zasáhla stovky zájezdových dopravců. Stát pro ně už v předchozích dvou letech vypsal dva kompenzační programy Covid Bus. V závěru roku 2020 mezi dopravce rozdělil 932 milionů a ve druhém kole programu dalších 309 milionů korun.

 

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (Zdroj: ČTK)

 

Stát mezi dopravce v programu Covid Bus III rozdělí 400 milionů korun! Foto: Ilustrační fotka (MDCR)..
zpět na články

inzerce

nahoru