Otevřít menu
Doprava dnes
-

Stavba nového úseku dálnice D7 u Loun se opět rozjíždí

Po zimní pauze se opět rozjíždějí práce na stavbě „D7 Louny, zkapacitnění obchvatu“. Na jednom ze čtyř budovaných mostů proběhla betonáž a nyní se odstraňuje bednění. Na dalším úseku se založí panely a bude se zde montovat skruž. Ke konci stavby směrem na Prahu se v těchto dnech provádí kotvy v hlavovém trámu pilotové stěny.

18:02 / 22. ledna 2022
Stavba nového úseku dálnice D7 u Loun se opět rozjíždíi

Foto: ŘSD

Nový šestikilometrový úsek dálnice D7 vedoucí v blízkosti Loun je součástí souboru staveb, které zkapacitňují stávající dvoupruhovou silnici I/7 na čtyřpruhovou dálnici. Stavba „D7 Louny, zkapacitnění obchvatu“ byla zahájena v srpnu 2020. Nyní se jedná o možném zprovoznění levého jízdního pásu v září roku 2022 a zprovoznění pravého jízdního pásu na konci května 2023. Vlastní dokončení všech stavebních prací je naplánováno na listopad 2023. Zhotovitelem je společnost Eurovia CS, a.s. a Herkul a.s.

Jedním z hlavních důvodů přestavby silnice I/7 je zajištění dopravní obslužnosti průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt, zejména pak průmyslové zóny Žatec – Triangle. Navazující stavbou je východně stavba „D7 Chlumčany, zkapacitnění obchvatu“, která bude podle plánu zahájena v únoru 2022. Směrem na západ pak stavba „D7 Postoloprty, zkapacitnění ochvatu“, která je nyní v přípravné fázi.

Autor: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru