Otevřít menu
Doprava dnes
-

Stavba obchvatu Čebína na Brněnsku může začít, ÚOHS potvrdil správnost výběru firmy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zamítl rozklad společnosti Eurovia CS a potvrdil správnost výběru firmy Metrostav Infrastructure.

16:50 / 7. ledna 2022
Stavba obchvatu Čebína na Brněnsku může začít, ÚOHS potvrdil správnost výběru firmyi

Foto: jmk.cz

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje tak může s touto společností uzavřít smlouvu.

„Já jsem opravdu rád, že toto rozhodnutí padlo a nic už nebrání samotné realizaci. Výrok ÚOHSu je definitivní a tím pádem máme teď k realizaci zelenou. Obyvatelé Čebína na obchvat dlouho čekají a bezpochyby si ho zaslouží, pokud by se nestihlo využít evropských dotací, jen těžko bychom hledali jiný zdroj financování,“ uvedl radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Jiří Crha.

“Jde o obchvat, který je dlouhý asi čtyři kilometry, vyvede z Čebína frekventovanou silnici druhé třídy mezi Brnem a Tišnovem, zároveň bude téměř kopírovat železniční trať a povede jižně od ní. V dalších letech je plánován také severní obchvat Hradčan, který na tuto stavbu naváže,“ dodal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Ten dále dodal, že nákladová cena zakázky se pohybuje kolem 434 milionů korun, včetně DPH. „Musím připustit, že nás opravdu tlačí čas, abychom stavbu profinancovali z dotací dle stávajícího harmonogramu, musí být hotová do poloviny roku 2023, původně jsme měli začít už letos v létě,“uzavřel Hanák.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: jmk.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru