Otevřít menu
Doprava dnes
-

Stavba terminálu v Lokti finišuje, zjednoduší dopravní situaci a parkování v místě

Dopravní komplikace při vjezdu do historické části Lokte na Karlovarsku stále pokračují. Stavba dopravního terminálu u vstupního mostu se přehoupla do druhé sezóny. Začala vloni a potrvá do konce července.

17:03 / 5. července 2023
Stavba terminálu v Lokti finišuje, zjednoduší dopravní situaci a parkování v místě

Pro řidiče to znamená dopravní komplikace. Pokud se chtějí dostat do centra Lokte, musí v jednom směru čekat na semaforech. A hlavně projet staveništěm, kde musí dávat opravdu pozor. K celé situaci se vyjádřil starosta Lokte Zdeněk Bednář: „Dodělávají se ty hlavní práce, což je komunikace, jednak v žule a jednak asfaltování. Provádí se výstavba nových chodníků a dopravně informační kancelář v rámci celého toho terminálu, kde bude sociální zařízení, informace k odjezdům autobusů, čekárna a podobně.“

„Začalo se to dělat proto, aby byla zlepšená dostupnost města, protože zde chodili turisté i občané v podstatě v protisměru, nebyly zde pořádné chodníky ani sociální zařízení. Rozšiřují se i parkovací plochy, čili to byl ten důvod. Celkové náklady na tu investici budou kolem 64 až 65 milionů a dotace z toho je 41 milionů z Integrovaného regionálního operačního programu," dodal.

A právě parkování je problém, se kterým Loket zápasí už několik let. V historickém centru žijí místní, kteří potřebují místa pro svá auta. Parkovat ale chtějí i turisté. „Vznikne zde zhruba 52 parkovacích míst, hlavní trasa bude vedená kolem toho skalního masivu a tady v podstatě bude vjezd pouze na to náměstí, bude předělané i to parkování," popisuje stavbu Zdeněk Bednář. Investice do dopravního terminálu na vstupu do města byla jednou z největších za poslední roky.

Autor: Lucie Sogelová (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru