Otevřít menu
Doprava dnes
-

Svůj první parkovací dům postaví Kraj Vysočina pro Třebíč

Časový harmonogram stavby historicky prvního parkovacího domu, jehož investorem bude Kraj Vysočina, dostává přesné obrysy. Bude stát v Třebíči, u hlavního vjezdu do areálu krajské Nemocnice Třebíč na pozemcích kraje a pozemcích, které darovalo město. Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, do dvou týdnů je Kraj Vysočina připraven uzavřít smlouvu na dodání projektové dokumentace na jeho stavbu. Ta má být projektována a realizována moderně prostřednictvím metody BIM.

15:44 / 14. ledna 2022
Svůj první parkovací dům postaví Kraj Vysočina pro Třebíči

Foto: kr-vysocina.cz

„Čtyřpatrový parkovací dům pro 218 aut, v přízemí s komerčními prostory by se mohl začít stavět už v polovině příštího roku. Odhadované náklady stavby jsou cca 165 milionů korun. Budova vytvoří protihlukovou bariéru k frekventované silnici podél jižního okraje areálu nemocnice,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek. V provozu by mohl být parkovací dům do konce roku 2024. 

"O dalším krajem realizovaném parkovacím domě se bude jednat například v Havlíčkově Brodě, kde taktéž vidíme potřeby krajské nemocnice. I tam chybí dostatek parkovacích míst pro veřejnost. To znamená, že i s městem Havlíčkovům Brod bude vedena intenzivní diskuze o možnostech společném projektu,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Havlíčkobroské vedení města nedávno kraji darovalo pozemek v blízkosti areálu nemocnice pro výstavbu hospice.

Autor: Jakub Cimburek (kr-vysocina.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru