Otevřít menu
Doprava dnes
-

Tašovice v létě dostanou novou křižovatku

Tašovice v létě dostanou novou křižovatku, která vyřeší tamní komplikovanou situaci.

11:05 / 8. července 2023
Tašovice v létě dostanou novou křižovatku

Tašovice jsou částí Karlových Varů, která připomíná spíše vesnici než krajské město. Podle toho jsou také postaveny. Především náves. Asfaltový plac a do něj ústily tři ulice. Všechny se tvářily, jako že jsou hlavní. Pro toho, kdo nerespektuje pravidlo pravé ruky, to byla vlastně past. „To je věc, na kterou nás Tašovičtí upozorňovali opakovaně. Ta křižovatka je poměrně nepřehledná, je to vlastně styk tří ulic - České, U brodu a Hradištní. Kolidují tam spolu i zastávky MHD,“ upozorňuje na problém Jan Kopál, mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

Se začátkem stavební sezóny nastoupili v Tašovicích dělníci s technikou a začali stavět úplně novou náves. Tak, aby řidiči už nemuseli zkoumat, kdo z nich má vlastně přednost. Přibude i nové dopravní značení.

„Projekt se zabývá tím, že tu křižovatku upravíme tak, aby vyhovovala současným standardům. Zároveň bude rozšířená komunikace, vzniknou tam nová parkovací místa a také chodník pro pěší. To všechno by se mělo odehrát letos během léta," popisuje Kopál. „Náklady na to jsou čtyři miliony korun a poté přistoupíme ještě k opravě další části České ulice směrem nahoru, k Jenišovu. A to už bude jenom oprava povrchu, protože tam v podstatě už prostor pro chodce je," dodal.

Autor: Lucie Sogelová (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru