Otevřít menu
Doprava dnes
-

Technotrasa se rozšiřuje! Je o kus větší a navíc evropská

Technotrasa přináší s novým rokem pořádnou nálož novinek. Zařadila se do Evropské cesty průmyslového dědictví ERIH, která je součástí Kulturní stezky Rady Evropy. 

10:02 / 28. ledna 2022
Technotrasa se rozšiřuje! Je o kus větší a navíc evropskái

Foto: Foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

Technotrasa se také rozrostla o čtyři nové zastávky, mezi kterými je například automobilka Hyundai v Nošovicích. Ta k propagaci Technotrasy zapůjčila jeden ze svých vozů. „Technotrasa stále roste, vyvíjí se, rok od roku je pestřejší, modernější a přístupnější zahraničním návštěvníkům. Propojuje výjimečné technické atraktivity našeho kraje, seznamuje s průmyslovou historií a tradicemi regionu. Teď se naopak rozrostla o jednu z nejmodernějších automobilek v Evropě, takže se návštěvníci během prohlídek budou moci seznámit s moderními trendy v automobilovém průmyslu. Společnost Hyundai se významně zasadila o ekonomický růst Moravskoslezského kraje, z našeho partnerství v rámci Technotrasy mám radost, uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Nošovická automobilka zapůjčila krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism vůz Hyundai TUCSON Hybrid, který bude svým polepem Technotrasu propagovat. „Technotrasa je unikátní projekt Moravskoslezského kraje a my máme velkou radost, že se naše společnost stala jeho součástí. S nadšením tak provedeme návštěvníky moderním provozem a ukážeme jim stávající technologie výroby automobilů, ale možná i nahlédneme do mobility budoucnosti. Těší nás, že máme v regionu pevné místo a nyní i oficiální bod na mapě Technotrasy,“ řekla vedoucí oddělení vnějších vztahů společnosti společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech Barbora Hermanová.

Zájemci o exkurzi v nošovickém závodu si své místo mohou zarezervovat na webových stránkách Technotrasy. Prohlídky jsou zdarma, za přijatelných epidemických podmínek se konají každé úterý a dva pátky v měsíci. „Kdo by se nechtěl aspoň na chvíli ocitnout ve sci-fi filmu? Přesně tak se návštěvníci, kteří si zarezervují místo na prohlídku, budou cítit. Nezapomenutelný zážitek si z exkurze odnesou nejen milovníci techniky. To množství robotů a strojů prostě ohromí každého,“ pozval na prohlídku automobilky jednatel MS Tourismu Petr Koudela s tím, že Technotrasa má i další nové partnery.

To, že je Technotrasa skutečně kvalitním produktem cestovního ruchu, dokazuje fakt, že se před pár dny stala členem ERIH – Evropské cesty průmyslového dědictví. Ta je součástí Kulturní stezky Rady Evropy. „Získání zmíněné prestižní evropské značky kvality je velký posun dopředu, členství v ERIH totiž zajistí našemu produktu publicitu na evropské platformě s obrovským dosahem,“ neskrýval své nadšení Petr Koudela.

 

Autor: Jakub Cimburek (Zdroj: Moravskoslezský kraj)

Technotrasa se rozšiřuje! Je o kus větší a navíc evropská Foto: Kudy z nudy.
zpět na články

inzerce

nahoru