Otevřít menu
Doprava dnes
-

Tradiční mikulášské jízdy s parními vlaky i letos!

V Pardubickém kraji bude díky Českým drahám první adventní víkend ve znamení mikulášské nadílky na kolejích. Tradičními mikulášskými parními vlaky se mohou lidé svézt v sobotu mezi Letohradem a Dolní Lipkou, v neděli pak mezi Chocní, Vysokým Mýtem a Litomyšlí.

10:22 / 23. listopadu 2022
Tradiční mikulášské jízdy s parními vlaky i letos!

Parní vlak Letohrad – Dolní Lipka v sobotu 26. listopadu

Nedomyslitelnou součástí začátku adventního času jsou v Pardubickém kraji tradiční mikulášské parní jízdy. V letošním roce pojede historický vlak z Letohradu do Dolní Lipky a zpět, po dvouleté pauze, už po dvaatřicáté. V sobotu 26. listopadu vyjede souprava tažená parní lokomotivou 423.009 „Velký Bejček“ v 10:20 z Letohradu a za necelou hodinu dorazí do cílové stanice Dolní Lipka. Na postrku ji bude pomáhat neméně zajímavý stroj, a sice motorová lokomotiva ř. 781 Sergej.

Společnost bude ve vlaku dělat dětem i dospělým Mikuláš se svou družinou. Pro všechny hodné děti bude připravena drobná nadílka. Ve vlaku bude zařazen také bufetový vůz s občerstvením. Na zpáteční cestu z Dolní Lipky do Letohradu vyrazí mikulášský vlak chvíli po poledni.

Parní vlak Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl v neděli 27. listopadu

Také neděle bude v Pardubickém kraji ve znamení železniční nostalgie. Plnou parou s Mikulášem se mohou zájemci vydat na trať z Chocně přes Vysoké Mýto do Litomyšle. V čele historického vlaku bude opět parní lokomotiva 423.009 „Velký Bejček“. Tradičně pojedou dva páry vlaků, jeden v dopoledních a druhý v odpoledních hodinách.

I tentokrát bude ve vlaku přítomen Mikuláš se svojí družinou, který děti potěší drobnými dárky. Ranní vlak vyjede z Chocně v 8:50 a krátce po desáté hodině dorazí do Litomyšle. Na zpáteční cestu se mikulášský vlak vydá před jedenáctou hodinou. Na odpolední parní jízdu se souprava vydá ve 14:50 a do cílové stanice Litomyšl přijede v 16:08. Na zpáteční cestu mikulášský vlak vyrazí v 16:47.

V mikulášských vlacích bude platit zvláštní jízdné. Jízdenky je možné zakoupit v pokladnách Českých drah nebo v rámci doprodeje přímo ve vlaku u průvodčího.

Více informací k jízdenkám najdete na webu Českých drah.


Publikoval: Petr Dejnožka (TZ Českých drah).

Tradiční mikulášské jízdy s parními vlaky i letos! . Tradiční mikulášské jízdy s parními vlaky i letos! .
zpět na články

inzerce

nahoru