Otevřít menu
Doprava dnes
-

Tramvaj v Brně varuje před střetem s vozy MHD! Je polepená obrázky zombie

Tramvaj polepenou netradičními motivy oživlých mrtvol, takzvaných zombie, které jsou v posledních letech oblíbeným námětem filmů, seriálů i počítačových her, dnes představili zástupci brněnského dopravního podniku. 

21:10 / 31. března 2022
Tramvaj v Brně varuje před střetem s vozy MHD! Je polepená obrázky zombiei

Foto: dopravacek.eu

Postavy zombie na polepu tramvaje i na plakátech uvnitř varují před nebezpečným chováním v městském provozu ve vztahu k vozům hromadné dopravy. „Vidíme, co se na ulicích děje. Naše autobusy, tramvaje a trolejbusy loni figurovaly u 715 nehod, u většiny z nich bylo na vině nedání přednosti našemu vozu. Za poslední tři roky skončilo pod koly našich tramvají 43 chodců, a to kvůli nepozornosti. Mobilní telefony a sluchátka tento problém jen umocňují. Cílem naší kampaně je na toto téma upozornit,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB) Miloš Havránek.

Tramvaj typu Anitra 1810 se speciálním polepem bude ulicemi města jezdit nejčastěji na linkách 2, 5, 6 nebo 7. Postavičky na polepu a plakátech uvnitř tramvaje varují před nejčastějšími příčinami střetu s tramvají nebo jiným vozem hromadné dopravy - od sledování displeje mobilu až po nedání přednosti v jízdě. Speciální polep tramvaje je součástí projektu Brnem bezpečně. Jeho součástí je mimo jiné vybavení 15 autobusů dopravního podniku alkohol testery, označení míst, kde hrozí srážka chodců s vozy MHD nebo výukové programy pro mateřské a základní školy.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

Tramvaj v Brně varuje před střetem s vozy MHD! Je polepená obrázky zombie Foto: Hodonínský Deník..
zpět na články

inzerce

nahoru