Otevřít menu
Doprava dnes
-

Tramvaje na Hlučínské jsou zpět! Skončila modernizace trati i zastávek

O půlnoci ze soboty na neděli 12. 12. 2021 obnovuje Dopravní podnik Ostrava (DPO) provoz po kompletně nové tramvajové trati na ul. Hlučínská v úseku od Sadu Boženy Němcové po křižovatku s ul. Palackého. Na cestující teď čeká tišší a komfortnější jízda. Z původního kolejového roštu je trať přestavěna na kvalitnější pevnou jízdní dráhu. Ul. Hlučínská je zároveň od 12. 12. 2021 po více než třech měsících plně zprovozněna v obou směrech i pro řidiče aut. Zmodernizovaná je také zastávka Důl Odra, nově bezbariérová a sdružená pro tramvaje i autobusy městské a příměstské dopravy.

17:19 / 12. prosince 2021
Tramvaje na Hlučínské jsou zpět! Skončila modernizace trati i zastáveki

Foto: sdp-cr.cz

Rozsáhlá modernizace Hlučínské ulice za více než 110 milionů korun začala 1. září. Realizuje ji statutární město Ostrava společně s DPO. Část nákladů pokryjí dotace z Operačního programu doprava (OPD) a z Integrovaného regionálního programu (IROP) EU. Výsledkem akce je několik samostatných projektů: modernizace tramvajové trati na ul. Hlučínská, modernizace trati v Sadu Boženy Němcové, rekonstrukce zastávek Důl Odra, ale také modernizace měnírny v sadu B. Němcové. Všechny tyto projekty se podařilo realizovat v jednom čase, a mohou tak být teď najednou uvedeny k užívání veřejnosti.

„Jsme rádi, že Dopravní podnik Ostrava nabízí našim cestujícím kvalitnější jízdu MHD v dalším zmodernizovaném úseku. Provoz tramvají byl přerušen dočasně, po co nejnutnější dobu a i přesto, že další detaily stavby se ještě dokončují, můžeme už provoz bezpečně obnovit. Věříme, že zmodernizovaný úsek cestující ocení, přináší při jízdě méně hluku a méně vibrací,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Miroslav Svozil, náměstek primátora pro dopravu doplňuje: „Děkujeme všem řidičům za trpělivost. Od začátku jsme si uvědomovali, že omezení provozu pro ně může být nepříjemné.  Snažili jsme se proto, aby trvalo skutečně jen po nejnutnější dobu.“

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora pro investice dodává: „Koordinovat několik staveb nikdy není zcela jednoduché, v tomto případě vše proběhlo podle časového plánu, dílčí komplikace se operativně vyřešily na stavbě, a podařilo se tak dosáhnou jednoho z hlavních cílů, plná průjezdnost z Hlučína byla do konce roku 2021. Za to patří všem aktérům dík. Řidiči jedoucí z Hlučína mohou využít nové P+R parkoviště a do centra města pokračovat pohodlně MHD či na sdíleném kole. Ušetří tak stres s hledáním parkovacího místa i finance.”

Vzhledem ke klimatickým podmínkám budou na jaře 2022 dokončeny ještě některé detaily, které již ovšem nebrání provozu.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: sdp-cr.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru