Otevřít menu
Doprava dnes
-

Trhové Sviny prošly modernizací. Místní se mohou těšit na obchvat města

Dnes byla otevřena a zprovozněna další zmodernizovaná část trasy České Budějovice – Nové Hrady. Konkrétně komunikace II/156 v Trhových Svinech v úseku dlouhém 361 m. „Zaplaťpánbůh za každý metr nové silnice. Ta komunikace je samozřejmě extrémně důležitá. Jezdí po ní dennodenně spousta obyvatel pracovat do Českých Budějovic. My se snažíme, abychom obcím, které na této trase jsou, pomohli obchvatem, ať jsou to Strážkovice nebo Žár. Ale podle mého to, co je klíčové, je obchvat Trhových Svinů,“ řekl hejtman Martin Kuba.

20:21 / 7. prosince 2021
Trhové Sviny prošly modernizací. Místní se mohou těšit na obchvat městai

Foto: kraj-jihocesky.cz

Práce v Trhových Svinech probíhaly na dvou místech: na Trocnovské ulici pod náměstím došlo k odstranění asfaltových vrstev, k rekonstrukci vodovodu, kanalizace a vybudování parkovacích stání, chodníků a veřejného osvětlení. V oblasti Žižkova náměstí je také nový povrch, a ještě došlo k neplánované rekonstrukci kanalizace a vodovodu. „V minulém týdnu jsme otevírali obchvat Strážkovic. Teď pracujeme na dokončení průtahu Trhovými Sviny a na této trase máme ještě naplánován obchvat Žáru, ten se začne realizovat v roce 2023. A co si myslím, že je nejdůležitější a co se dlouho řešilo, je obchvat Trhových Svinů. My už máme definovanou trasu, ta je i v územním plánu, takže můžeme začít pracovat na přípravě a během velmi krátké doby budeme schopni říct, kdy tuto stavbu zahájíme. Mně by udělalo velkou radost, kdyby to bylo ideálně ještě v našem volebním období,“ řekl hejtman Kuba.

Na modernizaci Trocnovské budou podle starostky města Věry Korčakové navazovat další stavby: „Máme vyprojektovanou druhou část Trocnovské, měli jsme i veřejné projednání s občany, kde padly nějaké připomínky, které teď ještě zapracujeme. Ta stavba bude navazovat na úsek, který zprovozňujeme dnes a povede až k benzínové pumpě.

Na investici se podílel Jihočeský kraj společně s městem Trhové Sviny. Jihočeský kraj financoval provedení asfaltových vrstev ve výši 12,646 mil vč. DPH (z toho dostal dotaci z 95. výzvy Integračního operačního programu IROP ve výši 9,78 mil Kč). Město Trhové Sviny financovalo rekonstrukci vodovodu a kanalizace, výstavbu parkovacího stání ve výši 16,093 mil Kč s DPH. Stavební práce byly zahájeny 1. 7. 2021 a ukončeny byly k 6. 12. 2021. Zhotovitelem stavebních prací byla firma STRABAG a.s., Praha.

Autor: Jakub Cimburek (zdroj: kraj-jihocesky.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru