Otevřít menu
Doprava dnes
-

Tři ruské aerolinie přijdou o miliony za prodej slotů! Londýn na ně uvalil sankce

Británie uvalila sankce na ruské letecké společnosti Aeroflot, Ural Airlines a Rossiya Airlines. Aerolinky nebudou moci prodat své nevyužívané sloty, vyhrazená časová pásma rezervovaná na britských letištích, a přijdou tak až o 50 milionů liber (1,46 miliardy Kč).

18:21 / 19. května 2022
Tři ruské aerolinie přijdou o miliony za prodej slotů! Londýn na ně uvalil sankcei

Foto: Sankce se týkají mimo jiní i ruské letecké společnosti Aeroflot (Zdroj fotky: E15).

Výše zmíněný razantní krok oznámilo britské ministerstvo zahraničí. Londýn sankcemi reaguje na ruskou invazi na Ukrajinu. Kvůli vytížení vzdušného prostoru je počet letadel ve vzduchu omezen. Hustota provozu je regulována pomocí prodeje slotů, tedy časových úseků, ve kterých mohou aerolinie startovat. 

Jejich ceny se liší podle atraktivity pro cestující a firmy si je dlouhodobě pronajímají. „Už jsme uzavřeli náš vzdušný prostor pro ruské letecké společnosti. Dnes se postaráme o to, aby nemohly inkasovat peníze za lukrativní přistávací sloty na našich letištích. Každá ekonomická sankce posiluje náš jasný vzkaz (ruskému prezidentovi Vladimiru) Putinovi - nepřestaneme, dokud Ukrajina nezvítězí,“ uvedla britská ministryně zahraničí Liz Trussová.

Mezinárodní sankce mají podle Londýna kýžený dopad na ruskou ekonomiku. Několik výrobců zbraní muselo přerušit produkci kvůli nedostatku dílů. Firmy v obranném průmyslu mají omezené možnosti a snižují schopnost Ruska použít vyspělou bojovou techniku, například bezpilotní letouny, uvádí ve zprávě Londýn. V Rusku o 80 procent klesly prodeje automobilů, výroba se zastavila kvůli nedostatku součástek, vyzdvihuje zpráva ministerstva zahraničí.

 

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru