Otevřít menu
Doprava dnes
-

Tříčlenná rychlá rota z ŘSD zajišťuje operativní údržbu napříč celým Karlovarským krajem

Okamžité zajištění údržby a kontrolní jízdy na silnicích I. třídy zajišťuje “rychlá rota” karlovarské správy ŘSD ČR. Jedná se o pilotní projekt, díky němuž už druhým rokem může Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v Karlovarském kraji vykonávat základní údržbové práce vlastními silami, čímž dosahuje lepší operativy a finančních úspor.

11:15 / 17. července 2023
Tříčlenná rychlá rota z ŘSD zajišťuje operativní údržbu napříč celým Karlovarským krajemi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Za květen a červen rychlá rota zřídila celkem 118 svodidlových nástavců, 254 směrových sloupků a k betonážím použila přes 4 tisíce kg betonu

„Tříčlennému týmu začíná pracovní týden dvoudenními kontrolními jízdami na předem plánované oblasti, během nichž na místě odstraňují bodové závady, jako je například spadlý směrový sloupek nebo popadané větve na vozovce. Výsledky kontrolní jízdy pak předávají inspektorovi zodpovídajícímu za danou lokalitu se záznamem prací, které je zde v nejbližších dnech nutné provést. Jedná se například o seřezávku větví pro zajištění rozhledových poměrů a dostatečné viditelnosti svislého dopravního značení, rovnání a doplnění svodidlových nástavců včetně směrových sloupků, odstranění potenciálních překážek ohrožujících silniční provoz (spadlé větve, stromy, horniny), rovnání a výměna svislého dopravního značení, odstranění překážek v odvodnění, potřebné seče atd. V rámci BESIP se operativně zajištují nahodilé situace, jako je vývrat nebo polom stromů do vozovky, voda na silnici, překážky na vozovce či označování míst po dopravních nehodách,“ prozradila Dana Zikešová z týmu komunikace ŘSD.

Rychlá rota sídlící přímo na karlovarské správě ŘSD má k dispozici plně vybavený technický vůz označený světelnou šipkou. Disponuje také vlastním přenosným dopravním značením, s nimž na vozovce označuje poruchy, možné hrozící nebezpečí či nabouraná svodidla. Za květen a červen rychlá rota zřídila celkem 118 svodidlových nástavců, 254 směrových sloupků a k betonážím použila přes 4 tisíce kg betonu. ŘSD má v plánu rozšířit činnost rychlé roty o zhotovení a úpravu krajnic a v neposlední řadě během zimního období o provádění oprav havarijních výtluků studenou balenou.

Během prací se pracovníci ŘSD pohybují především na krajnici, a pokud je třeba, jeden z nich usměrňuje dopravu. Řidiče proto prosí, aby kolem Jiřího, Romana a Jardy projížděli se zvýšenou opatrností a brali na ně ohled, protože svoji práci vykonávají v plném provozu.

Publikoval: Karel Geba (ŘSD)

 

zpět na články

inzerce

nahoru