Otevřít menu
Doprava dnes
-

U Bludova se již jezdí po obchvatu

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje obchvat města Bludov na silnici I/44. Stavba je jednou z částí kapacitního napojení Šumperska na dálnici D35. V rámci stavby bylo mimo jiné postaveno 21 mostů o celkové délce 1,2 kilometru a dvě mimoúrovňové křižovatky.

9:52 / 27. prosince 2023
U Bludova se již jezdí po obchvatui

Foto: ŘSD

„Silniční obchvat obce Bludov na Šumpersku leží na hlavním tahu silnice I/44, který vede ze střední části Olomouckého kraje do turisticky atraktivních Jeseníků a dále do Polska. Obcí Bludov denně projíždí až 14 tisíc aut, což znamená značné zatížení pro obyvatele obce nejenom z hlediska bezpečnosti provozu, ale také z pohledu zhoršeného životního prostředí co do hlučnosti a prašnosti,. Díky novému obchvatu se jim nyní výrazně uleví,“ uvedl ministr dopravy Martin Kupka.
 
Napojení města Šumperk na dálnici D35 prostřednictvím kapacitní čtyřpruhové komunikace se skládá z pěti staveb. Aktuálně jsou tři z nich již v provozu, u zbývajících dvou probíhá investorská příprava.
 
„Jedná se o čtyřpruhovou, směrově rozdělenou komunikaci, která je v celé své délce vedena mimo zastavěné území avýrazně tak přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu mezi městy Zábřeh a Šumperk. Stavba byla oproti původnímu termínu urychlena o měsíc. Celý obchvat Bludova bude zkompletován v příštím roce, kdy zprovozníme stavbu I/11 Postřelmov – Chromeč, která obchází Bludov z jihozápadu. V delším horizontu je v plánu také obchvat Šumperka, aktuálně na stavbu zpracováváme technickou studii,“ představil nový obchvat generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru