Otevřít menu
Doprava dnes
-

U Ostrova je hotovo. Nový úsek dálnice D35 bude lépe napojen

Na konci minulého týdne byl dokončen první úsek opravované komunikace I/17 – Ostrov. Byla zavedena opatření pro zvýšení bezpečnosti na komunikaci navazující na dálnici D35, jejíž úsek do Ostrova by měl být zprovozněn v prosinci letošního roku. Dále pokračuje oprava silnice v úseku Stradouň - Zámrsk, kde by mělo být hotovo v září.

11:06 / 2. srpna 2022
U Ostrova je hotovo. Nový úsek dálnice D35 bude lépe napojen

Na stavbě dlouhé 1,579 km vznikly dvě nové vjezdové brány z obou směrů, jeden ochranný ostrůvek pro přechod pro chodce a jeden ochranný ostrůvek v místě pro přecházení. Dále byly vybudovány nové chodníkové a zastávkové plochy, byl opraven propustek v extravilánu a v celém úseku došlo k obnově živičného krytu.

Stavbu, která byla zahájena v jarních měsících, realizovala firma Swietelsky za 19,10 mil. Kč bez DPH.

Na komunikaci I/17 dále pokračují opravy dvou navazujících úseků: I/17 Stradouň opravy komunikace, která bude hotova do konce listopadu a I/17 Stradouň – Zámrsk s plánovaným ukončením prací v září. Provoz tak bude i nadále veden pouze v jednom směru od Hrochova Týnce. V opačném směru platí objížďka po silnici I/35 přes Holice, I/36 Sezemice a I/37 Pardubice.

Autor: Petr Dejnožka (čerpáno z ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru