Otevřít menu
Doprava dnes
-

Uplynulý víkend na silnicích přinesl hned několik tragických událostí!

Uplynulý víkend patřil v tomto roce k nejtragičtějším, co se týče dopravních nehod. Za sobotu a neděli při nehodách zemřelo celkem pět lidí, což je stejný počet jako při dosud nejhorším posledním březnovém víkendu. Vyplývá to ze statistik dostupných na policejním webu.

12:09 / 6. června 2022
Uplynulý víkend na silnicích přinesl hned několik tragických událostí!i

Foto: Ilustrační fotka z tragické nehody (Zdroj fotky: e-zatecko.cz).

Podle informací policejních mluvčí z krajů šlo o tři motorkáře a dva cyklisty. Sobotní dopravní nehody mají jednu oběť. Tou byl motorkář, který krátce po 23:00 narazil v Chodounech na Litoměřicku na čtyřkolce do stromu. „Sjel z cesty do příkopu, kde narazil do stromu a utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekl ČTK v neděli mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

V neděli zemřeli při dopravních nehodách čtyři lidé. U Dobrošova na Náchodsku zahynul při nehodě devětačtyřicetiletý motorkář, který zřejmě nezvládl řízení a vylétl ze silnice do lesa, kde narazil do stromů. Další motorkář, ročník 1988, zemřel v neděli před polednem u Loukonos na Kolínsku. Podle mluvčí Michaely Richterové pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy zatáčce, dostal smyk a vjel mimo silnici, kde narazil do ocelových svodidel.

Mezi obětmi i cyklisté


Další dvě nedělní oběti jsou cyklisté. Dopoledne to byl devětatřicetiletý cyklista, který se střetl v Barchově na Pardubicku s osobním autem. Policie zjišťuje, co se na místě stalo, s objasněním mohou pomoci i svědci. Dvaatřicetiletý cyklista pak zemřel v Bělé pod Pradědem na Jesenicku po pádu z kola, podle policie nezvládl jízdu z kopce.

Od začátku roku do konce května si dopravní nehody v Česku vyžádaly podle předběžných informací policie 183 lidských životů, což bylo meziročně o 28 víc. Minulý rok ale výrazněji než letos ovlivnila provoz omezení proti šíření koronaviru. Červnové nehody mají zatím sedm obětí.

 

Publikovala: Dagmar Lánská (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru