Otevřít menu
Doprava dnes
-

Úspěch společnosti Driveto! To v loňském roce navýšilo obrat o desítky procent

Poskytovatel flexibilního pronájmu automobilů Driveto loni navýšil obrat proti předloňsku o více než 80 milionů na rekordních 200 milionů Kč. Hospodářský výsledek firma neuvedla. 

12:02 / 8. února 2022
Úspěch společnosti Driveto! To v loňském roce navýšilo obrat o desítky procent i

Foto: Driveto

Společnosti vzrostl počet zákazníků meziročně o 50 procent na současných 1800. Driveto o tom dnes informovalo ČTK. Letos chce firma navýšit obrat až na 300 milionů korun. V plánu je také otevření zákaznického centra.

K růstu obratu společnosti pomohly zejména objednávky nových vozů s výrazným předstihem. To podle firmy umožnilo dodávky aut zákazníkům do devíti dnů od podepsání smlouvy. Přesto hodnotí firma rok 2021 jako komplikovaný pro automobilový obchod. Důvodem je zejména nedostatek čipů i nových aut v kombinaci se sílícím tlakem na elektromobilitu. Vliv mělo podle firmy i zvýšení úrokových sazeb a plošné zdražování.

Zvýšení úrokových sazeb pocítí i koncoví zákazníci


Loňským mezníkem pro společnost byl začátek nákupu vlastní flotily aut. Ten firma platí z úvěrového financování České spořitelny doplněného investicí skupiny Miton Driveto. V současnosti tak má Driveto 150 vlastních aut a více než sto dalších by do flotily mělo přibýt v následujících měsících. „Tyto nákupy umožňují Drivetu svobodu při rozhodování, jestli auto nabídnout dalšímu zákazníkovi nebo analyticky vyhodnotit, zda je nejvýhodnější ho prodat,“ uvedl výkonný ředitel firmy Adam Szabó. Společnost loni začala v reakci na poptávku zařazovat i elektroauta, jejichž nabídku chce letos rozšířit.

Vyhlídky pro letošní rok hodnotí Szabó jako opět složité. „Momentálně nevidíme žádné zlepšení v termínech dodání aut nebo stabilizace jejich cen. Zvýšení úrokových sazeb tak téměř s jistotou pocítí i koncoví zákazníci,“ uvedl. Cílem firmy je přesto další růst, navýšení ziskovosti a posílení značky na trhu. „Klíčovým krokem k udržitelné profitabilitě bude pokračování nákupu vlastních aut a jejich provoz. Zároveň si letos poprvé vyzkoušíme i schopnost prodávat auta, která již nebudeme chtít udržovat ve flotile flexibilního pronájmu,“ dodal Szabó.

Růst v posledních letech zaznamenaly i další firmy podnikající v oblasti pronájmů a sdílení aut. Počet aut navyšovala například společnost Anytime, růst v minulosti hlásily i například firmy HoppyGo a další.

 

Publikoval: Jakub Cimburek (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru