Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ústecký krajský soud se bude zabývat havárií autobusu plného studentů!

Případem řidiče Michala Babulíka, jenž před dvěma lety havaroval u Blšan na Podbořansku s patrovým autobusem plným studentů, se bude zabývat krajský soud v Ústí nad Labem. Ve věci bylo podáno odvolání. 

14:02 / 16. března 2022
Ústecký krajský soud se bude zabývat havárií autobusu plného studentů!i

Foto: ohremedia.cz

Lounský soud uložil muži podmíněný trest a zákaz činnosti na čtyři roky. Odvolání zřejmě podal Babulík, kterému se zdál trest nepřiměřený, a to zejména doba trvání zákazu řízení. Pracovnice soudu neuvedla další detaily, jeho advokát však již po vynesení rozsudku avizoval, že se odvolají.

Řidič byl odsouzen za obecné ohrožení z nedbalosti, v krajním případě mu hrozilo až pět let vězení. Soud přihlédl k tomu, že řidič uznal svou vinu a předešlé skutky, za něž byl trestán, se staly nejméně před osmi lety. Podle soudu řidič nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky, která byla namrzlá, a překročil povolenou rychlost o více než 20 kilometrů v hodině.

V místě nehody dostalo vozidlo smyk, narazilo do svodidel a následně sjelo do příkopu, kde se převrátilo na bok. Čtyři cestující tehdy utrpěli středně těžká zranění, dalších 61 lidí se zranilo lehce. Nikdo z poškozených nepožádal o náhradu škody. Škoda na autobusu byla vyčíslena na více než 3,75 milionu korun.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru