Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Čechách se od večera do pondělního rána může místy tvořit náledí

Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude od dnešního večera do pondělního rána v Čechách lokálně tvořit náledí nebo zmrazky. Uvedl to dopoledne Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha před náledím má nízký stupeň nebezpečí. Meteorologové nabádají lidi a řidiče k opatrnosti, chodníky a vozovky mohou klouzat. Náledí se může tvořit v Čechách, čtyři moravské kraje výstraha nezahrnuje.

13:11 / 5. prosince 2021
V Čechách se od večera do pondělního rána může místy tvořit náledíi

Foto: Depositphotos

"Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," uvedli meteorologové.

Do Česka před týdnem dorazila zima. Na horách nejvíce nasněžilo v pátek, v neděli a v úterý. Ve středu přišla obleva a po přechodném oteplení začal od čtvrtka přes Česko opět proudit chladnější vzduch. Na začátku příštího týdne má podle meteorologů pokračovat na horách pravé zimní počasí, připadne další sníh. Od středy by se mělo oteplovat.

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru