Otevřít menu
Doprava dnes
-

V čele Českých drah dnes končí Bednárik! Do výběru nového šéfa firmu povede Kraus

V čele Českých drah končí ke dni 28. února dosavadní předseda představenstva a generální ředitel společnosti Ivan Bednárik. Ten v polovině února rezignoval. 

6:14 / 28. února 2022
V čele Českých drah dnes končí Bednárik! Do výběru nového šéfa firmu povede Krausi

Foto: České dráhy

Nástupce generálního ředitele Bednárika podnik vybere ve vyhlášeném výběrovém řízení, dopravce zatím dočasně povede místopředseda představenstva Michal Kraus. Bednárik vedl České dráhy od prosince 2020, kdy v čele společnosti nahradil Václava Nebeského. Předtím byl šéfem ČD Cargo. 

Důvody odchodu z čela společnosti Bednárik nekomentoval s tím, že jsou mezi ním a radou. Zároveň však uvedl, že má výhrady vůči úsporám, které vláda při podnikovém hospodaření žádala. Jedním z důvodů neshod se současným vedením ministerstva dopravy zřejmě byly i spory ohledně plateb za pozemky ČD, které využívá Správa železnic, a vláda je zřejmě nepovolí. Šlo zhruba o 3,5 miliardy korun.

Hospodaření se ztrátou 4,1 miliardy korun


Bednárikův nástupce vzejde z výběrového řízení, které podnik vypsal 18. února. Nového šéfa největšího českého dopravce vybere pětičlenná komise. Do dokončení výběrového řízení pak firmu dočasně povede současný místopředseda představenstva Michal Kraus.

Skupina České dráhy, zahrnující osobního i nákladního dopravce a další dceřiné podniky, předloni hospodařila se ztrátou 4,1 miliardy korun. V prvním pololetí loňského roku pak skončila ve ztrátě 217 milionů korun.

 

Publikoval: Bc. Filip Červinka (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru