Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Horšovském Týně na Domažlicku je nově opravená výpravní budova!

Správa železnic 9. srpna slavnostně dokončila opravu výpravní budovy v Horšovském Týně v Plzeňském kraji. Tento projekt, který rostl na regionální trati Staňkov – Poběžovice, začal v závěru minulého roku. Hotovo bylo na konci července. Nedošlo na úpravy vnitřních prostor budovy, ale i v bezprostředním okolí stavby.

12:00 / 9. srpna 2022
V Horšovském Týně na Domažlicku je nově opravená výpravní budova! i

Foto: Výpravní budova v Horšovském Týně. Zdroj fotky: Správa železnic.

Cestující ocení bezbariérový přístup

Výpravní budova v Horšovském Týně leží v podhůří Českého lesa. V roce 1893 byla zcela postavena a od té doby nedoznala žádné výraznější obnovy. V rámci prací došlo k výměně všech oken a dveří, dále k opravě fasády, vnitřních prostor pro zaměstnance Správy železnic a čekárny pro cestující. Dělníci provedli výměnu střešní krytiny včetně tesařských a klempířských prvků, součástí úprav byla rovněž kompletní oprava rozvodů elektroinstalace, kanalizace, vody a topení.

Cestující ocení bezbariérový přístup do čekárny i nový mobiliář. Práce provedla společnost RAILSTAV. Hodnota díla se vyšplhala na 9,5 milionu korun, sdělila mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

V Plzeňském kraji Správa železnic opravila budovy na mnoha nádražích

Čekárna pro cestující a prostor nástupiště pod peronním přístřeškem byly osazeny novým orientačním systémem a mobiliářem v podobě laviček, odpadkových košů a stojanu na kolo. Přístup do čekárny je nově bezbariérový. U výpravní budovy byla provedena oprava zpevněných ploch pod přístřeškem a u vstupu na nástupiště. Dále probíhaly terénní úpravy, odstranění dřevěných přístřešků a oprava oplocení. 

V Plzeňském kraji Správa železnic opravila budovy na nádražích v Poběžovicích, Domažlicích město, Plasech, Starém Plzenci, Nemikově, Hrádku u Sušice, Železné Ruda-Alžbětín, Velké Hydčici, Hostouni, Nezvěsticích, Kařízku, Staňkově, Žihle, Horažďovicích, v Sušici, Blovicích, v Kolinci, Nýrsku, Pačejově a Mladoticích za 250 milionů korun. Další částky si žádají další opravy, naplno se nyní pracuje ve stanicích Planá u Mariánských Lázní, Tachov, Přeštice a také v hlavní budově plzeňského hlavního nádraží. V Plzni začala oprava za 670 milionů korun loni a hotová bude do konce roku 2023.

Autor: Karel Geba

 

V Horšovském Týně na Domažlicku je nově opravená výpravní budova! Foto: Výpravní budova v Horšovském Týně. Zdroj fotky: Správa železnic..
zpět na články

inzerce

nahoru