Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Lázních Bohdaneč opadla kamionová doprava

V Lázních Bohdaneč je po převodu silnice I/36 na kraj a zamezení vjezdu kamionu plynulejší a klidnější dopravní situace. V plánech je však ulevit městu ještě více, jedná se totiž o vybudování kruhového objezdu v přilehlém Semtíně.

10:12 / 11. ledna 2023
V Lázních Bohdaneč opadla kamionová dopravai

Foto: Jednání Martina Netolického s Josefem Štěpanovským a Terezou Novotnou. Zdroj: Pardubický kraj

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Lázní Bohdaneč Josefem Štěpanovským a místostarostkou Terezou Novotnou. Řešily se především plány nově zvolené samosprávy, mezi které patří sloučení obou stupňů základní školy do jednoho areálu. Řeč přišla i na výrazné uklidnění dopravy ve městě. Klidnější dopravní situace bylo docíleno především převodem silnice I/36 do majetku Pardubického kraje.

Aktuální stav zdejší dopravy by mohl být ještě podpořen výstavbou kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směr Lázně Bohdaneč a Černá u Bohdanče. „Převedení původní silnice I/36 na silnici II. třídy do majetku kraje bylo jedinou možností, jak Lázním Bohdaneč ulehčit od tranzitní kamionové dopravy. Ta jednoznačně patří na dálnici a po otevření dvou úseků dálnice D35 až do Ostrova se nyní zátěž posunula více na východ našeho kraje. V Bohdanči tak bylo možné zamezit vjezdu kamionů, avšak bohužel dochází k tomu, že někteří řidiči se snaží zákaz porušovat a volí alternativní trasy přes menší obce v okolí. Nyní proto řešíme možnost vybudování kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směrem na Lázně Bohdaneč a Černou u Bohdanče s tím, že by mohl být zákaz vjezdu kamionů protažen až na tuto úroveň. Samotná křižovatka je nyní velmi nebezpečná a nepřehledná,“ řekl Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje.

Publikoval: Petr Dejnožka (zdroj: Pardubický kraj)

zpět na články

inzerce

nahoru