Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Liberci rekonstruují dva mosty. V zimě bude pauza, hotovo má být v říjnu příštího roku

Měsíc listopad bude v Liberci ve znamení komplikované dopravy. Místní průtah I/35 totiž hned na dvou místech prochází rekonstrukcí mostů, v rámci které budou v tomto měsíci udělané hlavní stavební práce a pokračovat se bude na jaře roku 2023.

7:45 / 12. listopadu 2022
V Liberci rekonstruují dva mosty. V zimě bude pauza, hotovo má být v říjnu příštího rokui

Foto: ŘSD

Na prvním mostě ve směru od Prahy aktuálně probíhá betonáž pilířů, mostovky nad nosníky, aby došlo k jejich zatížení a ke konci měsíce se bude betonovat také mostovka nad příčníky. Na konci listopadu zde budou práce přerušeny z důvodu technologické kázně a kvůli daným postupům při montáži předpjatých nosníků a jejich časově omezenému přibetonování.

Na druhém mostě nyní probíhá montáž panelů a realizace zásypu. První část zdi jsme dokončili a druhou část zdi máme rozestavěnou přibližně na 60 %. Armovaný svah plánujeme mít do konce listopadu hotový. Přes zimu se bude armovaný násyp konsolidovat pod přitíženou zeminou, abychom do budoucna předešli dotvarování a s tím spojeným poklesům a poruchám ve vozovce. Během zimní technologické pauzy budou probíhat práce např. na přeložkách, kanalizaci či příprava pro jarní práce.

Po celou dobu stavby, kterou je v plánu ukončit v říjnu 2023, je obousměrná doprava vedena v jízdním pásu ve směru na Turnov v režimu 2+1. Zhotovitelem opravy mostu ev. č. 35-024..2 je společnost PORR a.s. a konstrukce armovaného svahu je sdružení Strabag a.s. a Integra stavby a.s. Celková hodnota obou rekonstrukcí činí 377 mil. Kč včetně DPH.

Autor: Petr Dejnožka (čerpáno z ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru