Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Mariánských Lázních bude příští víkend jezdit historický trolejbus

U příležitosti zahájení lázeňské sezony bude posílen provoz MHD mezi Úšovicemi a městem linkou H. Jelikož si letos připomínáme výročí 120 let od zahájení provozu elektrické pouliční dráhy, budou na linku H vypraveny historické trolejbusy 9Tr a 14Tr zapůjčené od Plzeňských městských dopravních podniků.

16:37 / 8. května 2022
V Mariánských Lázních bude příští víkend jezdit historický trolejbusi

Foto: sdp-cr.cz

Těšit se můžete na řidiče a průvodčí v dobových uniformách. Na lince nebude platit tarif MHD (neuznávají se časové předplatní jízdenky). Jízdenky se budou prodávat pouze za hotovost přímo v trolejbusech u průvodčích. Jízdné za jednu jízdu pro osobu starší 6 let bude 30 Kč. Trolejbusy budou jezdit v sobotu 14. května 2022 od 9:30 do 20:00 a v neděli 15. května 2022 od 9:30 do 17:00 v půlhodinovém intervalu po trase Antoníčkův pramen – Chebská křižovatka – Centrum – Kolonáda – City service a zpět k Antoníčkovu prameni.

Po skončení večerního programu v sobotu 14. května (kolem 22. hodiny) budou zajištěny mimořádné spoje linky č. 7 ze zastávek Goethovo náměstí a City service. Ze zastávky City service bude odjíždět i autobus, který odveze návštěvníky akce do Velké Hleďsebe a Hamrníků. Na těchto posilových spojích platí tarif MHD.

Dále můžete navštívit Den vozovny Úšovice, který se bude konat v sobotu 21. května 2022 mezi 13. a 16. hodinou v trolejhale (areál bývalého Dopravního podniku na Tepelské ulici). Návštěvníci se budou moci seznámit se zázemím mariánskolázeňských trolejbusů a autobusů, prohlédnout si trolejbus jinak než obyčejný cestující. Vystavena bude i technika pro údržbu trolejového vedení.

Publikovala: Dagmar Lánská (zdroj: sdp-cr.cz)

zpět na články

inzerce

nahoru