Otevřít menu
Doprava dnes
-

V minulém roce prošlo 63 instruktorů školením Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR

Instruktoři bezpečné jízdy testovali nové postupy jízdy. 63 instruktorů v minulém roce absolvovalo školení Asociace pro zdokonalovací výcvik řidičů. Tato asociace propojuje tuzemské polygony, na nichž své řidičské dovednosti cvičí řidiči z řad veřejnosti, policistů či profesionálů. Cílem školení je zvyšování odborné úrovně instruktorů.

11:04 / 28. února 2023
V minulém roce prošlo 63 instruktorů školením Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČRi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Autoklub ČR.

Cílem našich společných školení je i sjednocení postupů, aby řidiči na různých polygonech nedostávali odlišné informace

V závěru roku 2022 proběhlo na polygonu v Hradci Králové další z řady školení instruktorů, kteří mají na starosti výcvik českých řidičů. Seznámili se při něm s novinkami na poli asistenčních a bezpečnostních systémů a ladili optimální postupy pro řešení různých krizových situací. Vše si mohli rovnou i prakticky vyzkoušet s vozy Škoda Enyaq. Cílem školení je také sjednocení postupů s ohledem na rychlý vývoj bezpečností výbavy moderních vozů. „Cílem našich společných školení je i sjednocení postupů, aby řidiči na různých polygonech nedostávali odlišné informace. Například při ztrátě přilnavosti na přední nápravě se při vyhýbacím manévru učí, že je třeba před překážkou pustit brzdu, aby vůz dokázal zatočit. U většiny dnešních aut vybavených moderními asistenty se však jako bezpečnější a jednodušší jeví zůstat na brzdě, co nejvíce snížit rychlost a stabilizaci vozu nechat na elektronice. To je jedna z oblastí, na kterých hledáme shodu,“ vysvětlil Jan Peškař z Autodromu Sosnová.

Bezpečnost je pro značku ŠKODA jednou z klíčových oblastí

V České republice se mohou řidiči přihlásit do kurzů na polygonech v Dlouhé Lhotě u Příbrami, Hradci Králové, Jihlavě, Mostě, Ostravě, Sosnové u České Lípy, Třinci a Vysokém Mýtě. Všechny poskytují základní nabídku lekcí bezpečné jízdy a zároveň se dále specializují – například na výcvik sportovní jízdy nebo ovládání nákladních vozidel. V roce 2022 se jejich instruktoři sešli na školení celkem třikrát – v Třinci, Příbrami a Hradci Králové. Další školení pak proběhlo hned na konci letošního ledna v Mostě. Instruktoři si tak mohou vyzkoušet různé polygony a srovnat jejich podmínky. Partnerem asociace je domácí automobilka ŠKODA AUTO, která každý členský polygon vybavila novým vozem ŠKODA ENYAQ iV. Díky tomu mohou instruktoři testovat fungování nejmodernějších asistenčních systémů a chování vozů s elektrickým pohonem. „Bezpečnost je pro značku ŠKODA jednou z klíčových oblastí. Již řadu let se aktivně snažíme naše zákazníky podporovat v bezpečném chování na silnicích. Proto jsme rádi, že partnerstvím s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR se budou naše aktivity v této oblasti dále rozvíjet. Vozy ŠKODA ENYAQ iV budou na polygonech pomáhat během kurzů bezpečné jízdy i během roku 2023,“ řekl Libor Šedivák, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika. 

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Autoklub ČR)

zpět na články

inzerce

nahoru