Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Nepomuku pro letošní rok končí oprava na silnici I/20

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) postoupilo s pracemi na opravě silnici I/20. Opravy 600 metrů dlouhého úseku silnice na průtahu v městě Nepomuk pro letošní rok finišují. Do 18. prosince 2022 by se ze zmíněného úseku měly odstranit provizorní semafory, řekli silničáři.

14:47 / 10. prosince 2022
V Nepomuku pro letošní rok končí oprava na silnici I/20i

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: ŘSD.

Převážná část opravy silnice I/20 už je v současné době dokončena

Převážná část opravy silnice I/20 už je v současné době dokončena (úsek od Špitálského rybníku až po křižovatku u Normy). Nyní práce probíhají hlavně v úseku od Normy až ke stavebninám u okružní křižovatky. Na této části komunikace byla v průběhu týdne položena ložná vrstva vozovky. Vzhledem k současným klimatickým podmínkám pak budou práce na komunikaci zastaveny a k pokládce obrusné vrstvy vozovky a k úplnému dokončení stavby dojde na jaře následujícího roku,“ zmínil mluvčí ŘSD Adam Koloušek a dodal: Během zimy bude v místě stavby omezení provozu pouze minimální a doprava bude v době technologické přestávky vedena obousměrně bez potřeby kyvadlového provozu.“

Silnice se opravovala z důvodu, protože mezi Špitálským rybníkem a okružní křižovatkou na silnici I/20 byly poruchy, které se vykazovaly ztrátou asfaltového tmelu, vznikaly na silnici příčné i podélné trhliny či se tvořily koleje a lámaly se okraje vozovky. Kvůli zvýšenému zatížení vozovky také muselo dojít k jejímu zesílení.

V rámci opravy tak jde o kompletní výměnu vozovkového souvrství a odstranění zbytkových trhlin. V místech odbočovacího pruhu směrem na náměstí už je dále z větší části vybudován dělící ostrůvek s možností zřízení místa pro přecházení. Stavební úpravy pro Ředitelství silnic a dálnic provádí společnost EUROVIA CS, a.s., která uspěla ve výběrovém řízení s cenou stavby ve výši 29,2 mil. Kč bez DPH.

Publikoval: Karel Geba (Zdroj: ŘSD)

zpět na články

inzerce

nahoru