Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Praze se hledají testeři pro nové funkce Lítačky

Operátor ICT (OICT) vylepšuje svou aplikaci PID Lítačka o další nové funkce. V pilotním provozu představí novou funkci intermodálního plánovače trasy, kterou nyní mohou otestovat uživatelé PID Lítačky přímo v aplikaci. Uživatelům se stačí přihlásit do registračního formuláře.

16:43 / 8. března 2023
V Praze se hledají testeři pro nové funkce Lítačkyi

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy/OICT/Lítačka,

Nová generace systému vyhledávání spojení umožňuje kombinovat MHD s dalšími druhy dopravních prostředků

Nová generace systému vyhledávání spojení umožňuje kombinovat MHD s dalšími druhy dopravních prostředků, jako jsou nejen kola, auta, skútry, ale také taxi. A to spolu s pěším přesunem či nalezením nejvhodnějšího místa pro zaparkování vašeho vozidla. Stačí si jen zvolit svou preferenci a zadat parametry. „Všichni, kteří otestují novou funkci intermodálního plánovače tras v aplikaci PID Lítačka, pomohou Pražanům ulehčit a lépe naplánovat pohyb po městě. A to díky digitálnímu plánovači cesty přímo v mobilu, který budou mít denně jednoduše po ruce. Kombinovat budou moci různé možnosti dopravy, od cesty MHD, vlakem až po přirozenou chůzi. Do budoucna tak Pražané ušetří svůj čas během cesty městem,“ řekl Zdeněk Hřib za magistrát hl. m. Prahy.

Revoluční projekt, který kombinuje zmíněné dopravní módy, prochází v tuto chvíli etapou testování. Zapojit se do testování může každý, kdo se přihlásí do registračního formuláře. Na základě této registrace mu bude zpřístupněna nová verze aplikace PID Lítačka, která nabízí zmíněnou funkcionalitu vyhledávání dopravní trasy za použití více dopravních prostředků. Funkcionalita je dostupná pro obyvatele a návštěvníky hlavního města s návazností na Středočeský kraj, tedy území obsluhované spoji Pražské integrované dopravy. Záměrem je pomocí tohoto produktu podpořit zájem veřejnosti o udržitelné formy dopravy a pomoci optimalizaci přepravních výkonů směrem k nižší časové náročnosti přepravy a zejména k šetrným formám dopravy. Realizace tohoto projektu tak přispěje k plynulosti dopravy a snížení environmentální zátěže způsobené automobilovou dopravou na území hl. m. Prahy.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy)

zpět na články

inzerce

nahoru