Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Příbrami u autobusového nádraží má příští rok začít stavba parkovacího domu

V Příbrami u autobusového nádraží by příští rok měla začít stavba parkovacího domu pro 176 aut. Vybudovat ho má společnost Metrostav, náklady jsou 85,8 milionu korun bez DPH. Radní schválili uzavření smlouvy s dodavatelem stavby, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).

13:02 / 17. února 2022
V Příbrami u autobusového nádraží má příští rok začít stavba parkovacího domui

Foto: pribram.cz

Parkovací dům má vzniknout v režimu Design and Build, tedy navrhni a postav. Dodavatel musí ještě dokončit projektovou dokumentaci pro provádění stavby. "Mělo by se projektovat přibližně rok, to je standard, který je i u ostatních velkých staveb. Pak bude probíhat povolovací řízení, tam neočekáváme velké komplikace," uvedl místostarosta Martin Buršík (dříve ANO). Samotná stavba by měla podle něj trvat 12 až 18 měsíců.

Parkovací dům chce město postavit na místě nynějšího parkoviště. Díky tomu přibude zhruba 120 míst. Příbram v budoucnu počítá se stavbou dalších parkovacích domů, vybráno má několik lokalit. Vzniknout by měly na Rynečku či v Milínské ulici na nynějším parkovišti poblíž obchodního centra Skalka a také na sídlišti. K projektům radnice připravuje studie.

Publikoval: Mgr. Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru