Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Radotíně už jsou kompletně přístupná všechna nástupiště

Postup rekonstrukčních prací ve stanici Praha-Radotín umožnil Správě železnic otevřít pro cestující její další část. Ode dneška mohou využívat dvě nová nástupiště, stavbařům na nich zbývá dokončit podhledy na zastřešení a nainstalovat elektronické informační tabule.

11:16 / 27. ledna 2023
V Radotíně už jsou kompletně přístupná všechna nástupiště

V rekonstruované stanici Praha-Radotín se v závěru loňského roku otevřely pro veřejnost oba podchody. První se nachází u ulice Na Betonce, stejně jako druhý podchod umožňuje rovněž přístup do Vrážské ulice. S dnešním zprovozněním dvou nových nástupišť se v nich současně otevřely také příslušné výstupy.     

Cestující v Radotíně mohou nyní využívat tři nástupiště s celkem pěti nástupními hranami. Vyšší kapacitu stanice a konec omezení pro vlaky pak zajistí aktivace zabezpečovacího zařízení, ke které dojde 14. února. Investiční akce s názvem Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo) začala v srpnu 2019, předpokládané celkové investiční náklady stavby dosahují výše 3,67 miliardy korun. Projekt je spolufinancován EU z Nástroje pro propojení Evropy (CEF).

Další zlepšení poskytovaných služeb přinese v závěru letošního roku také otevření nové nádražní budovy. Půjde o jednopodlažní objekt s halou pro cestující, pokladnami, veřejnými toaletami a doplňkovými komerčními prostory.

Publikoval: Petr Dejnožka (zdroj: TZ SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru