Otevřít menu
Doprava dnes
-

V Sokolnicích-Telnici začíná rekonstrukce budovy nádraží

Se začátkem školního roku odstartuje ve stanici Sokolnice-Telnice očekávaná rekonstrukce nádražní budovy. Jejím předmětem bude kompletní obnova objektu s důrazem na revitalizaci historické fasády. Stavební práce potrvají 15 měsíců, za cenu 47,9 milionu Kč bez DPH je provede společnost Hroší stavby Morava.

10:03 / 20. srpna 2022
V Sokolnicích-Telnici začíná rekonstrukce budovy nádražíi

Foto: SŽ

Rekonstrukce zahrne sanaci vlhkého zdiva, výměnu oken a dveří, zateplení budovy a obnovení původního vzhledu fasády včetně osazení ozdobných prvků. Vymění se i část krovů a střešní krytina. V rámci dispozičních úprav se vybudují nové veřejné toalety a vznikne také nový prostor pro občerstvení. V celém objektu se provede rekonstrukce rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění. 

Budova a venkovní prostory se vybaví novým mobiliářem ve formě laviček, košů, stojanů na kola a přípojek pro dobíjení elektrokol. K orientaci nevidomých bude sloužit orientační hlasový majáček a hmatové štítky. Rekonstrukcí projde také stávajících sedm bytových jednotek, které se následně nabídnou k pronájmu. Služby pro cestující budou po dobu stavby zajištěny v náhradních prostorách. Pokladna a čekárna se budou nacházet v upraveném původním bytě a veřejné WC v mobilních buňkách.

Stavba bude spolufinancovaná Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (RRF). Správa železnic předpokládá prostřednictvím tohoto nástroje využít částku téměř 2,4 mld. Kč, a to v rámci rekonstrukcí celkem 35 nádražních budov. Jedná se například o objekty v Karviné, Bílině, Krásné Lípě, Světlé nad Sázavou nebo v Rožnově pod Radhoštěm. Cílem je snížení energetické náročnosti budov a zvýšení komfortu pro cestující. Průměrná míra spolufinancování by měla dosáhnout cca 70 procent.

Publikoval: Petr Dejnožka (zdroj: TZ SŽ)

V Sokolnicích-Telnici začíná rekonstrukce budovy nádraží Foto: SŽ.
zpět na články

inzerce

nahoru