Otevřít menu
Doprava dnes
-

Vánoční trhy v Hradci Králové doplní speciální vánoční autobusová linka

V Hradci Králové je v posledních týdnech instalována vánoční výzdoba, připravují se adventní trhy i výběr vánočních stromů. Přípravy se dotknou i dopravy. Jak? To se dozvíte v článku. 

5:12 / 18. listopadu 2021
Vánoční trhy v Hradci Králové doplní speciální vánoční autobusová linkai

Foto: Hradecká Drbna

Město bude mít opět dva vánoční stromy, a to na Velkém a Masarykově náměstí, slavnostní rozsvěcení se pak uskuteční 28. listopadu. Stále se také připravují adventní trhy, které by se měly v předvánočním čase konat na Velkém náměstí, doplní je speciální vánoční autobusová linka.

Zhotovitel stavby napravil nedostatky, na které ho město upozornilo při první předávací schůzce v říjnu, a tak se dnes dopoledne uskutečnila druhá, kdy město stavbu již převzalo a otevřelo. „Přípravy na advent a Vánoce probíhají v plném proudu. Nejprve se vždy začíná s instalací vánočního osvětlení, po městě se nyní nachází zhruba 148 motivů, které jsou umístěny nejčastěji na veřejném osvětlení. Stejně tak bude letos ozdobeno 34 vzrostlých stromů po celém Hradci,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Vánoční výzdobu začaly Technické služby Hradec Králové umisťovat už během října. Celkem její instalace a provoz vyjdou na více než 700 tisíc korun. „Novinkou pro letošní svátky je rozšíření vánoční výzdoby na Velkém náměstí. Po obvodu části náměstí budou nové jednotné symboly, které by měly doplnit a dozdobit vánoční trhy,“ doplňuje primátor. 

Stejně jako v loňském roce budou v Hradci Králové dva vánoční stromy. Na Velké náměstí zamíří jedle bělokorá od soukromé dárkyně z Černožic, na Masarykovo náměstí bude umístěn smrk ztepilý z městských lesů. Oba dva stromy budou pokáceny, převáženy a instalovány na svá místa během úterý 23. listopadu. „Prosíme všechny občany o trpělivost a obezřetnost na silnicích během převozu vánočních stromů na náměstí. Jejich trasa bude ještě upřesněna a zveřejněna. V ulicích okolo Masarykova náměstí bude po dobu převozu vánočního stromu omezeno parkování, stejně tak i na Velkém náměstí,“ informuje ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. Vánoční strom se rozsvítí na Velkém náměstí na první adventní neděli 28. listopadu, akce bude doplněna o kulturní program. 

Vjezd na náměstí bude pro automobily omezen


Vánoční trhy by letos měly být na Velkém náměstí, jejich konání ale bude záviset na protiepidemických opatřeních. Otevřeny budou od 10. do 22. prosince každý den, od pondělí do čtvrtka od 10 do 18 hodin, v pátek a sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 19 hodin. Nacházet se zde bude více než sedm desítek stánků s občerstvením nebo výrobky. Pro děti budou k dispozici kolotoč a další atrakce. Na každý adventní víkend je také na Velké náměstí nachystaný kulturní program, který pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. 

Vzhledem k tomu, že bude během pořádání vánočních trhů omezen vjezd automobilů na Velké náměstí, je pro cestující připravena dopravní novinka, kdy sem bude zajíždět linka „Vánoční trhy“. „Na této vánoční lince pojede denně patnáct spojů v půlhodinových intervalech od 10 do 17.30 hodin. Pro cestující bude zdarma a zastavovat bude u Bílé věže a na zastávkách Adalbertinum a Magistrát města,“ dodává ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. O prvním adventním víkendu zahájí provoz také speciálně vyzdobený vánoční elektrobus, který na linky městem každoročně vypravuje Dopravní podnik města Hradce Králové, v provozu bude do Tří králů.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (Zdroj: TZ Města Hradce Králové)

zpět na články

inzerce

nahoru