Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ve čtvrtek budou policisté na 900 místech v Česku měřit rychlost

Na zhruba 900 místech po celém Česku budou policisté ve čtvrtek po celý den kontrolovat dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Část míst pro kontroly při dopravněbezpečnostní akci Speed Marathon vybrala veřejnost. Na webu policie to včera oznámila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. Nejčastěji podle ní lidé hlasovali pro měření rychlosti v obcích Nymburk, Ústí nad Orlicí, Dolní Dobrouč na Orlickoústecku, Budiměřice a Netřebice na Nymbursku a Kopidlno na Jičínsku.

9:00 / 23. března 2022
 Ve čtvrtek budou policisté na 900 místech v Česku měřit rychlosti

Foto: Policie České republiky

Speed Marathon, který je součástí celoevropského měření rychlosti na silnicích, se v Česku uskuteční posedmé. "Akce je zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti," popsala akci mluvčí policie.

Místa pro čtvrteční měření rychlosti mohli vybírat i lidé ve veřejném on-line hlasování. Do mapy na webu hlasování zadali podle policie asi 7700 míst. Hlasů bylo jednotlivým místům rozdáno skoro 36.000.

Policisté zároveň na webu zveřejnili úseky, kde budou 24. března rychlost měřit. "Cílem dopravněbezpečnostních akcí je především, snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. I z tohoto důvodů o akci předem informujeme. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů," sdělila Rubášová.

Při loňském Speed Marathonu policisté měřili rychlost na 800 místech a zkontrolovali téměř 6000 řidičů. Rychlost překročilo 2322 z nich. Celkem zaznamenali policisté při akci 2747 přestupků.

Publikoval: Bc. Karel Geba (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru