Otevřít menu
Doprava dnes
-

Ve Strančicích se staví nový most. Řidiči se objížďce nevyhnou

Průjezd obcí Strančice v okrese Praha-východ ve Středočeském kraji komplikuje výstavba nového mostu. Starý most z roku 1972 byl ve stavebním stavu VI, tedy velmi špatném, a svým stavem už ohrožoval dopravu na podcházející železniční trati. V únoru tohoto roku tak šel most k zemi a silnici čeká osazení zcela novým mostem.

10:50 / 22. června 2023
Ve Strančicích se staví nový most. Řidiči se objížďce nevyhnoui

Foto: Ilustrační foto. Zdroj: TOP CON SERVIS.

Cena stavby vyjde na 53 milionů korun

Petra Kučerová, mluvčí Krajské správy a údržby silnici Středočeského kraje, řekla: „Je to stavba mostu přes železniční trať, který byl ve špatném stavu, tudíž jsme ho zdemolovali a stavíme nový. Stavba probíhá logicky za plné uzavírky, to znamená je tam objízdná trasa. Cena stavby vyjde na 53 milionů korun.“ Po celou dobu rekonstrukce je pro řidiče připravena objízdná trasa od křižovatky silnice III/1014 a silnice III/1015 - dále po silnici II/107 směrem k obci Svojšovice na křižovatku silnice III/1014 a to v obou směrech. Práce na mostě se dotknou i železničního provozu na železniční trati České Budějovice – Praha včetně vlečky. „Je tam plná uzavírka, to znamená objízdná trasa a stavba si vyžádá i občasné výluky v železniční dopravě,“ dodala Petra Kučerová.

Nový most přes železniční trať v obci Strančice rovněž získá i nové parametry, které budou mít pozitivní vliv na dopravu. „Nový most bude oproti původnímu mostu vyšší a tím se zlepší průjezdní profil na železnici,“ doplnila mluvčí Krajské správy a údržby silnici Středočeského kraje. Stávající oboustranný chodník pak bude nahrazen jednostranným v šířce dvou metrů. Základy opěr i pilířů mostu budou posíleny mikropilotami, aby nový most mohl bez problému sloužit minimálně dalších sto let, na které je koncipován. Pokud vše půjde podle plánu a během stavby se nevyskytnou žádné větší komplikace, tak předpoklad dokončení stavby mostu je do konce letošního roku. Do té doby musí řidiči využívat objízdnou trasu, pak se doprava ve Strančicích vrátí v místě stavby do normálu.

Publikoval: Richard Mrkvička (Zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru