Otevřít menu
Doprava dnes
-

Vítr v sobotu zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

Silný vítr v sobotu zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece na Růžovou horu zůstal v provozu. Podle meteorologů by dnes na hřebenech Krkonoš mohl mít vítr v nárazech rychlost až 90 kilometrů v hodině. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky.

11:39 / 31. října 2021
Vítr v sobotu zastavil horní úsek lanovky na Sněžkui

Foto: krkonose.eu

Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil. Lidé se na hřebeny Krkonoš mohou dostat lanovkou ze Špindlerova Mlýna na Medvědín, kabinovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu a sedačkovou lanovkou z Velké Úpy na Portášky. V západních Krkonoších je v provozu lanovka z Harrachova na Čertovu horu. Na Sněžce bylo v sobotu ráno jasno a dva stupně Celsia. Z Růžové hory se turisté mohou na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. V provozu je lanovka denně od 08:00 do 18:00.

Meteorologové vydali varování před silným větrem, který může zasáhnout zejména Vysočinu a Moravu. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí předpovídá vítr s nárazy o rychlosti až 70 kilometrů v hodině. V noci na neděli bude vítr podle meteorologů slábnout, ale později v neděli zřejmě opět zesílí.

Od pondělí 1. listopadu do začátku prosince bude lanovka na Sněžku kvůli pravidelné podzimní údržbě ve všední dny mimo provoz. Víkendový provoz bude zachován. Lanovka pojede také 17. až 19. listopadu. Do denního provozu zimní sezony se rozjede 4. prosince.

Lanovka má dva úseky, dolní vede z Pece na Růžovou horu a horní z Růžové hory na Sněžku s celkovou délkou dráhy kolem 3,5 kilometru. Z hlediska převýšení je nejextrémnější kabinovou lanovkou v zemi. Převýšení lanové dráhy z dolní stanice v Peci do horní stanice na Sněžce je přes 700 metrů.

Autor: Petr Dejnožka (zdroj: ČTK)

zpět na články

inzerce

nahoru