Otevřít menu
Doprava dnes
-

Vlak Coradia iLint ujel na jednu nádrž vodíku přes tisíc kilometrů!

Společnost Alstom, světový lídr v oblasti inteligentní a udržitelné mobility, prokázala efektivitu svých řešení na vodíkový pohon pro dálkovou dopravu a vytvořila nový světový rekord. Během dálkové jízdy ujel nemodifikovaný sériově vyráběný vlak Coradia iLint 1175 kilometrů na jednu nádrž vodíku!

11:04 / 19. září 2022
Vlak Coradia iLint ujel na jednu nádrž vodíku přes tisíc kilometrů!i

Foto: Vlak Coradia iLint (zdroj: Alstom).

Vlak přitom vypouštěl pouze vodu a pracoval s velmi nízkou hladinou hluku. Souprava využitá pro tuto cestu patří LNVG (Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen), objednateli dopravy z Dolního Saska, a od poloviny srpna je v pravidelném provozu s cestujícími v síti evb (Eisenbahnen und Verkehrsbetriebe Elbe-Weser GmbH). Na projektu spolupracovala společnost Alstom také s plynárenskou a strojírenskou společností Linde.

Trasa, která začínala v Bremervörde, vedla napříč celým Německem. Z Dolního Saska, kde byl vodíkový vlak vyroben a sestaven společností Alstom, jel přes Hesensko do Bavorska a dále až do Burghausenu u německo-rakouských hranic se zastávkou v Mnichově. Po této pozoruhodné cestě vlak nyní zamíří do německého hlavního města. V rámci InnoTrans 2022, předního mezinárodního veletrhu dopravních technologií, který se bude konat od 20. do 23. září, je na programu několik dalších jízd přes Berlín.

 

Autor: Filip Červinka (Zdroj: TZ Alstom)

zpět na články

inzerce

nahoru