Otevřít menu
Doprava dnes
-

Vlaková stanice Havířov projde rekonstrukcí, hledá se zhotovitel

Správa železnic plánuje letos v září zahájit modernizaci havířovské stanice, po rekonstrukci bude možné zajíždění vlaků ve směru od Ostravy až do zastávky Havířov střed. Nyní vypsala zakázku na zhotovitele stavby, která by měla skončit za tři roky.

17:45 / 1. dubna 2023
Vlaková stanice Havířov projde rekonstrukcí, hledá se zhotoviteli

Foto: SŽ

Cestující získají nová nástupiště a bezbariérový přístup k nim, prodlouží se také stávající podchod do severní části města. Rekonstrukcí projde železniční svršek a spodek, zabezpečovací zařízení i trakční vedení. Celkové investiční náklady akce činí 3,2 miliardy korun.

Havířovská stanice je poslední větší v Moravskoslezském kraji, která dosud neumožňuje bezbariérový přístup k vlakům. Plánovaná modernizace tuto nelichotivou charakteristiku změní. Všechna nástupiště i přístup k nim budou plně bezbariérové. Stávající podchod se prodlouží až do místní části Šumbark. Dojde tak k odstranění bariéry, kterou zde železnice tvoří.

Počítá se i s komplexní rekonstrukcí železničního svršku a spodku, mostů a propustků. Zvýšení bezpečnosti provozu přinese plánovaná instalace nového zabezpečovacího a sdělovacího zařízení. Kompletní obnovou projde trakční vedení, které umožní výhledové přepnutí napájení ze stejnosměrného na střídavé napětí.

Autor: Filip Červinka (čerpáno z TZ SŽ)

zpět na články

inzerce

nahoru