Otevřít menu
Doprava dnes
-

S Vuelingem od prosince z Prahy do Amsterdamu!

Letecká společnost Vueling spustí od prosince novou přímou linku z Prahy do Amsterdamu. Spoje budou na trase létat čtyřikrát týdně. 

20:04 / 22. října 2021
S Vuelingem od prosince z Prahy do Amsterdamu!

Španělský nízkonákladový dopravce tak rozšíří svůj provoz v Praze o současné tři linky. Informovalo o tom Letiště Praha. Provoz letiště na podzim rozšířila i obnovená linka Smartwings do Dubaje. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst. 

Vueling začne z Prahy do Amsterdamu, který nyní patří k nejvytíženějším destinacím letů z Prahy, létat od 3. prosince, vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli. „Nové letecké spojení společnosti Vueling mezi Prahou a Amsterdamem nabídne více možností pro české cestující, kteří plánují prodloužený víkend v Amsterdamu, ale také současně podpoří obnovu příjezdového cestovního ruchu. Právě Nizozemsko patří mezi vybrané země, ve kterých se aktuálně soustředíme na podporu incomingu do Prahy,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip.

Pražské letiště v září odbavilo téměř 654 00 cestujících


Do Amsterdamu, který je významným přestupním bodem při letech do dalších destinací, už z Prahy létají také KLM a easyJet. Aerolinky Vueling už nyní létají z pražského letiště také do Barcelony, Paříže a Florencie.

Provoz pražského letiště nyní rozšířila také obnovená linka Smartwings do Dubaje, kterou český dopravce spustil v tomto týdnu. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den.

Pražské letiště v září odbavilo téměř 654 00 cestujících. Meziročně je to asi o 63 procent více, zároveň je to však asi o dvě třetiny méně než v předkrizovém období. I přes poslední meziroční nárůst je letový provoz nadále hluboko pod čísly před vypuknutím pandemie koronaviru. Pražské letiště kvůli koronavirové krizi loni po letech rekordních čísel odbavených cestujících přišlo ve srovnání s rokem 2019 o 79 procent pasažérů. Celkem jich odbavilo 3,66 milionu, což je nejméně za posledních 25 let.

 

Autor: Bc. Filip Červinka (zdroj TZ ČTK)

Zdroj fotky: Vueling

S Vuelingem od prosince z Prahy do Amsterdamu! . S Vuelingem od prosince z Prahy do Amsterdamu! . S Vuelingem od prosince z Prahy do Amsterdamu! .
zpět na články

inzerce

nahoru