Otevřít menu
Doprava dnes
-

VUZ věnoval 5 milionů Kč Nadačnímu fondu. Peníze pomohou železničářům a jejich rodinám

Výzkumný Ústav Železniční daroval 5 milionů korun Nadačnímu fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Věnovaná částka poputuje drážním zaměstnancům, kteří se ocitli v nelehké životní situaci.

16:21 / 25. ledna 2023
VUZ věnoval 5 milionů Kč Nadačnímu fondu. Peníze pomohou železničářům a jejich rodinámi

Foto: VUZ věnoval nadačnímu fondu dar ve výši 5 milionů korun. Zdroj: cdvuz.cz

Výzkumný Ústav Železniční, a. s. (VUZ), jenž je dceřinou společností Českých drah, věnoval Nadačnímu fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM 5 milionů Kč.

K rozhodnutí přispět do fondu přivedl VUZ osobní příběh jednoho ze zaměstnanců ústavu. „Velké věci se zpravidla dějí v reakci na osudové příběhy konkrétních lidí. Před 2 lety se jeden z našich zaměstnanců ocitl v těžké rodinné a zdravotní situaci. Přes veškeré možnosti VUZ jako zaměstnavatele a podporu z firemního sociálního fondu se zdálo, že se náš kolega nebude moci do týmu vrátit. Oslovili jsme proto nově vzniklý nadační fond ŽELEZNICE SRDCEM a díky jeho významné pomoci bylo možné část problémů vyřešit. Náš zaměstnanec se vrátil, a my jsme se proto jako poděkování za poskytnutou pomoc rozhodli věnovat do fondu částku odpovídající výši produktivity práce jednoho zaměstnance za rok 2022. Tímto děkujeme nejen správní radě nadačního fondu, ale i všem ostatním dárcům, díky nimž může nadační fond takovou formu pomoci poskytovat,“ popsal Martin Bělčík, předseda představenstva a generální ředitel VUZ.

Nadační fond ŽELEZNICE SRDCEM za dobu svého fungování pomohl mnoha pracovníkům u dráhy a jejich rodinám. Finanční pomoc obdržely například pozůstalé děti zaměstnanců, kteří zemřeli při výkonu své profese. Fond od svého založení rozdělil železničářům a jejich rodinám více než 8 milionů korun. „Nadační fond funguje už dva a půl roku a za tu dobu pomohl desítkám našich současných i bývalých kolegů a jejich rodinám. Je důležité vědět, že o pevné zázemí se mohou naši lidé opřít nejenom v rodině, ale i v zaměstnání. Pomáhat si je důležité a dar od Výzkumného Ústavu Železničního je úžasný příklad této pomoci,“ zakončil Michal Krapinec, předseda správní rady nadačního fondu a zároveň předseda představenstva a generální ředitel ČD.

Publikoval: Petr Dejnožka (zdroj: TZ VUZ)

zpět na články

inzerce

nahoru